Trwa ładowanie...
d2mcooj

Misiewicz przegrywa z Misiło w sądzie. Sąd oddalił jego pozew

Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz pozwał posła PO Piotra Misiłę w sprawie ochrony dóbr osobistych. Sąd oddalił jednak jego pozew.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd uznał, że pozew Misiewicza był bezpodstawny
Sąd uznał, że pozew Misiewicza był bezpodstawny (flickr.com)
d2mcooj

Misiło w zeszłym roku złożył interpelację do Ministerstwa Obrony Narodowej prosząc o wydruki transakcji przeprowadzanych za pomocą kart kredytowych. Chciał w ten sposób ustalić, czy Bartłomiej Misiewicz "nie kupował narkotyków czy alkoholu" płacąc kartą kredytową. W odpowiedzi na interpelację, Misiewicz skierował sprawę do sądu twierdząc, że insynuacje naruszają jego dobre imię.

Sąd orzekł, że nie można mówić o naruszeniu dóbr osobistych Misiewicza. "Wypowiedź Pana Posła była skierowana pod adresem Ministerstwa Obrony Narodowej z powodu braku transparentności w odpowiedziach na wysyłane interpelacje i zapytania" - czytamy w uzasadnieniu.

Sąd zaznaczył również, że w latach 2015-2017 był przedstawiany jako twarz MON-u. "Faktem medialnym jest, że Pan Misiewicz często był prezentowany w mediach podczas bywania w klubach nocnych i kupowania alkoholu. Wypowiedź Posła Misiło została potraktowana jako sprowadzenie do absurdu i zwrócenie uwagi na brak działań Ministerstwa Obrony Narodowej bo jak powszechnie wiadomo, nie można zapłacić za narkotyki kartą kredytową" - argumentuje sąd.

d2mcooj

Zobacz także: Kawa zdrowa, ale wyłącznie pod pewnymi warunkami

W komunikacie czytamy również, że kilka zdań później "Piotr Misilo powiedział, że nie twierdzi, ze Pan Misiewicz kupował te narkotyki, ale brak transparentności w wydatkowaniu pieniędzy kartami służbowymi ministerstwa może rodzić takie przypuszczenia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mcooj

Podziel się opinią

Share
d2mcooj
d2mcooj
Więcej tematów