Trwa ładowanie...
d46qdsq
x-news/TVN 24

Mirosław Drzewiecki: Ewa Kopacz jest przebojową i ambitną kobietą

Ewa Kopacz jest przebojową i ambitną kobietą. Pokazała, że nie da sobie w kaszę dmuchać - przekonywał w "Fantach po Faktach" na antenie TVN24 były minister sportu, Mirosław Drzewiecki. Eurodeputowany PiS, Andrzej Duda, zarzucił Kopacz brak samodzielności. - Podejmowała decyzje, oglądając się na Donalda Tuska - ocenił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d46qdsq

Zdaniem Mirosława Drzewieckiego, Kopacz sprawdziła się zarówno w roli ministra zdrowia, jaki marszałka sejmu. - Jest przebojową i ambitną kobietą. Pokazała, że nie da sobie w kaszę dmuchać - ocenił były minister sportu w rządzie PO-PSL.

Jak podkreślił, Kopacz została kandydatką na premiera dzięki swej lojalności. - Premier oceniał, czy marszałek Kopacz sobie ewentualnie poradzi - powiedział Drzewiecki. Wyraził jednocześnie nadzieję, że - jako premier - dobierając sobie ministrów z PO, Kopacz uwzględni "wszystkie środowiska". - To daje gwarancję, że będzie dobra współpraca - zaznaczył Drzewiecki.

Zdaniem posła PiS Andrzeja Dudy, Kopacz nie jest samodzielnym politykiem. - Chodzi o to, co obserwowaliśmy, gdy Ewa Kopacz była w ministerstwie zdrowia, a potem marszałkiem sejmu. Wszystkie węzłowe decyzje podejmowała, oglądając się na Donalda Tuska - powiedział.

Jak ocenił, Kopacz będzie skutecznym premierem, gdy zatrzyma "zwijanie się Polski", za które odpowiada Donald Tusk. Duda zastrzegł jednak, że "prawdopodobnie nie będzie w stanie nic zrobić". Zdaniem europosła, rząd Tuska nie wywiązał się z wielu obietnic, nie poradził sobie m.in. z bezrobociem, zwłaszcza wśród młodych.

d46qdsq

Podziel się opinią

Share
d46qdsq
d46qdsq
Więcej tematów