Trwa ładowanie...
d3bt83v

Ministerstwo Środowiska chce pozwolić na odstrzał łosi. "Spływają do nas skargi"

Ministerstwo Środowiska podjęło dyskusje na temat przyszłości łosi w Polsce. Najprawdopodobniej dojdzie do zniesienia obowiązującego od lat zakazu polowania na te zwierzęta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Środowiska chce pozwolić na odstrzał łosi. "Spływają do nas skargi"
(WP.PL)
d3bt83v

"Ministerstwo Środowiska rozważa zniesienie obowiązującego od 2002 r. moratorium, na podstawie którego nie można strzelać do łosi" - poinformował wiceminister Andrzej Konieczny. W Polsce od lat obowiązuje zakaz polowania na łosie, jednak zdaniem ministerstwa, zwierzęta powodują ogromne szkody w lasach i śmiertelne wypadki samochodowe. Konieczny powiedział, że nie zapadły jeszcze decyzje ws. przywrócenia odstrzałów. Zaznaczył jednak, że do ministerstwa spływają kolejne skargi z "różnych środowisk" i dyskusja o przyszłości łosi w Polsce jest niezbędna.

Wiceminister przypomniał, że w 2014 roku koalicji PO-PSL podjęła decyzję o przywróceniu odstrzałów łosi, ale ostatecznie się z niej wycofano. Finalne stanowisko koalicji, Konieczny nazwał "zaniedbaniem".

d3bt83v

"W tej chwili mamy sytuację taką, że giną ludzie, niszczone jest mienie i uważam, że władze publiczne powinny podjąć działanie w tym kierunku (przywrócenia odstrzałów)" - podsumował Konieczny.

Z danych policji na Podlasiu, gdzie żyje jedna trzecia wszystkich łosi w Polsce, wynika, że liczba wypadków z udziałem tych zwierząt rośnie. W tym roku w wypadkach samochodowych spowodowanych przez łosie zginęły cztery osoby.

d3bt83v

Podziel się opinią

Share
d3bt83v
d3bt83v
Więcej tematów