Trwa ładowanie...

Ministerstwo Obrony Narodowej: będą bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet

• W 30 miastach Polski odbędą bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony
• Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy wojskowi
• Pomysłodawcą szkolenia jest szef MON Antoni Macierewicz

Ministerstwo Obrony Narodowej: będą bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobietŹródło: PAP, fot: Przemysław Piątkowski
d32w8cb
d32w8cb

Już za kilka dni w 30 miastach Polski rozpoczną się bezpłatne szkolenia dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy wojskowi - zapowiedziało we wtorek MON.

Bezpłatne, kilkugodzinne szkolenia

"Samoobrona Kobiet to program 8 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej" - poinformowało ministerstwo w komunikacie.

Szkolenia będą prowadzone od 19 listopada 2016 do 3 czerwca 2017 roku. Ich inicjatorem jest szef MON Antoni Macierewicz. "Zajęcia poprowadzą najlepsi instruktorzy Wojska Polskiego w zakresie walki wręcz i samoobrony" - zapowiada ministerstwo.

Zajęcia mają się odbywać w 30 garnizonach w Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Hrubieszowie, Kielcach, Krakowie, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Świętoszowie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu i Zegrzu.

d32w8cb

Powyżej 18. roku życia

Zajęcia mają trwać 90 minut (plus rozgrzewka) i będą się odbywały raz w miesiącu. Ich terminy zostały z góry wyznaczone, zwykle będą to pierwsze soboty w danym miesiącu.

Jak podaje MON, na początku instruktorzy zaprezentują kursantkom techniki, które będą realizowane podczas całego cyklu szkolenia, m.in. jaką postawę przyjąć w razie agresji, jak uwolnić się z uchwytu, jak się bronić przed kopnięciem, duszeniem, uderzeniem, atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia czy w razie ataku kilku napastników.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in. przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

oprac.: Marek Grabski

d32w8cb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32w8cb
Więcej tematów