Trwa ładowanie...
Łukasz Szumowski

Minister zdrowia się ugiął. NFZ sfinansuje chorym na EB zakup specjalnych opatrunków

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za zestawy terapeutyczne dla chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Gdy weszła nowa lista refundacyjna, koszt specjalnych opatrunków niemal się podwoił.

Share
Minister zdrowia się ugiął. NFZ sfinansuje chorym na EB zakup specjalnych opatrunków
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d1c91y4

- Do każdego indywidualnie dotrzemy i każdy dostanie zestaw terapeutyczny, który jest mu potrzebny, a Narodowy Fundusz Zdrowia to sfinansuje - poinformował podczas briefingu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wypowiedź szefa resortu dotyczyła m.in. plastrów dla chorych na Epidermolysis bullosa (EB) - pęcherzowe oddzielanie się naskórka. 1 lipca zaczęła obowiązywać nowa lista refundacyjna. Okazało się, że koszt niezbędnych im do życia opatrunków niemal się podwoił. Do tej pory w ciągu miesiąca chorzy wydawali na ten cel np. 6 tys. zł.

d1c91y4

W poniedziałek o godz. 14 odbyło się spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział chorzy na EB oraz rodzice cierpiących na nie dzieci.

Zobacz także: Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

Minister zdrowia zapewnił, że NFZ weźmie koszty opatrunków na siebie. I chorzy otrzymają nie tylko plastry.

- Każdy z pacjentów wymaga troszkę innego zestawu środków opatrunkowych, odżywek, innych środków i leków, w związku z tym chcielibyśmy, żeby ta lista produktów, których potrzebują rodziny i pacjenci była kompletna - zapewnił Szumowski.

I dodał, że zostaje powołany "nieformalny zespół złożony z pacjentów oraz z NFZ i ministerstwa, który w ciągu najbliższych dni taką listę ma opracować".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1c91y4

Podziel się opinią

Share
d1c91y4
d1c91y4
Więcej tematów