Trwa ładowanie...
d3ynl5h

Minister zdrowia się ugiął. NFZ sfinansuje chorym na EB zakup specjalnych opatrunków

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za zestawy terapeutyczne dla chorych na pęcherzowe oddzielanie się naskórka - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Gdy weszła nowa lista refundacyjna, koszt specjalnych opatrunków niemal się podwoił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że chorzy na EB otrzymają to, co jest im potrzebne
Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że chorzy na EB otrzymają to, co jest im potrzebne (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3ynl5h

- Do każdego indywidualnie dotrzemy i każdy dostanie zestaw terapeutyczny, który jest mu potrzebny, a Narodowy Fundusz Zdrowia to sfinansuje - poinformował podczas briefingu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wypowiedź szefa resortu dotyczyła m.in. plastrów dla chorych na Epidermolysis bullosa (EB) - pęcherzowe oddzielanie się naskórka. 1 lipca zaczęła obowiązywać nowa lista refundacyjna. Okazało się, że koszt niezbędnych im do życia opatrunków niemal się podwoił. Do tej pory w ciągu miesiąca chorzy wydawali na ten cel np. 6 tys. zł.

W poniedziałek o godz. 14 odbyło się spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział chorzy na EB oraz rodzice cierpiących na nie dzieci.

d3ynl5h

Zobacz także: Szydło schowała flagę UE. To nie ona została skrytykowana

Minister zdrowia zapewnił, że NFZ weźmie koszty opatrunków na siebie. I chorzy otrzymają nie tylko plastry.

- Każdy z pacjentów wymaga troszkę innego zestawu środków opatrunkowych, odżywek, innych środków i leków, w związku z tym chcielibyśmy, żeby ta lista produktów, których potrzebują rodziny i pacjenci była kompletna - zapewnił Szumowski.

d3ynl5h

I dodał, że zostaje powołany "nieformalny zespół złożony z pacjentów oraz z NFZ i ministerstwa, który w ciągu najbliższych dni taką listę ma opracować".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d3ynl5h

d3ynl5h
d3ynl5h
Więcej tematów