Trwa ładowanie...

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau ma COVID-19

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau ma COVID-19 - poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Uzyskał pozytywny wynik testu.

Zbigniew Rau (AP Photo/Lisa Leutner)Zbigniew Rau (AP Photo/Lisa Leutner)Fot: AP
d43gjs8
d43gjs8

Na Twitterze Łukasz Jasina napisał: "Z uwagi na pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 minister SZ @RauZbigniew odwołał swoje wizyty w Hiszpanii i na Malcie Minister Rau będzie w najbliższym czasie wypełniał swoje obowiązki w sposób zgodny z procedurami przewidzianymi dla tego typu sytuacji".

Kłopoty zdrowotne ministra

W październiku 2021 roku minister Zbigniew Rau trafił do szpitala w związku z kłopotami kardiologicznymi. Przez chwilę przebywał nawet na Oddziale Intensywnej Terapii. Po dłuższym zwolnieniu lekarskim wrócił jednak do pracy.

d43gjs8

Perturbacje zdrowotne ministra przyczyniły się do ożywionej spekulacji na temat jego ustąpienia ze stanowiska.

Wkraczamy w V falę

Środowe dane dotyczące zakażeń COVID-19, przedstawione przez resort zdrowia, mówią o 30 586 nowych przypadkach.

- Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą - można powiedzieć - nie mieliśmy do tej pory do czynienia – komentował na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Dzisiejszy wynik to 30 586 nowych zakażeń. To jest liczba, której nie spotkaliśmy w trakcie całej czwartej fali, mówię o ostatniej fali jesiennej. Tam maksymalne wyniki dotyczące infekcji były poniżej 30 tys. – wskazał.

d43gjs8

Niedzielski przekazał, że ponad 20 proc. obecnych zakażeń spowodował wariant omikron.

Minister przekazał, że "w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z poziomami zakażeń nawet powyżej 50 tys.". - Jest to sytuacja, która stanowi ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej – ocenił Niedzielski.  

Powiedział, że w tej chwili w systemie covidowym jest 31 tys. łóżek. - Patrząc na tempo przyrostu infekcji liczymy się z tym, że trzeba będzie tę bazę powiększyć – stwierdził.

Zebranie OBWE w Wiedniu. Polski szef MSZ apeluje o rozwiązanie konfliktu między Ukrainą a Rosją

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43gjs8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43gjs8
Więcej tematów