Trwa ładowanie...
d1au05g

Minister ostro o RPO. "Wykorzysta największą tragedię, by dorzucić argumenty do dyskusji"

Michał Woś skomentował śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Nawiązał przy tym do słów Adama Bodnara, który mówił o "presji urzędników ws. decyzji o odebraniu dziecka". Minister ds. pomocy humanitarnej ma nadzieję, że słowa RPO "wynikały z troski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Michał Woś odniósł się do wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara
Minister Michał Woś odniósł się do wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara (East News, Fot: Andrzej Iwańczuk)
d1au05g

Adam Bodnar komentował śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez 4 instytucje po śmierci 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Mimo, że jej matka mówiła, że nie była gotowa na powrót córki, 2 tygodnie później wydano orzeczenie o powrocie dziewczynki do biologicznych rodziców. RPO mówił o "presji dotyczącej odbierania dzieci rodzicom biologicznym, co mogło mieć wpływ na decyzję sądu".

Do tych słów odniósł się na antenie Polsat News minister ds. pomocy humanitarnej i były wiceminister sprawiedliwości. - Pan Rzecznik Praw Obywatelskich wykorzysta każdą okazję, nawet największą tragedię niestety, żeby tylko dorzucić argumenty do tej publicznej dyskusji. Mam nadzieję, że wynika to tylko z troski - skomentował Michał Woś.

d1au05g

- Trzeba jasno powiedzieć, że w Polsce mamy do czynienia z kilkoma tysiącami takich przypadków, gdy odbiera się dzieci rodzinie, gdy dziecko jest zagrożone. To co my zarobiliśmy jako państwo, to skończyliśmy z pewną patologią jaka była. Jeszcze przed 2015 r. odbierano dzieci z rodzin tylko z powodu biedy. To nie może być samodzielną przyczyną - dodał polityk.

Zobacz także: Tadeusz Cymański przyznaje: nerwy puściły, dałem klapsa

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów