Trwa ładowanie...
d3fzij0

Minister Obrony Narodowej przeprosi ITI za raport o WSI


Minister Obrony Narodowej przeprosi holding ITI oraz jego
właścicieli Jana Wejcherta i Mariusza Waltera za opublikowanie w
raporcie o likwidacji WSI informacji o ich współpracy z wojskowymi
służbami specjalnymi PRL i finansowaniu ówczesnego wywiadu.

d3fzij0

Sąd orzekł, że te nieuprawnione wiadomości były krzywdzące dla biznesmenów i firmy, podważając ich wiarygodność.

Rozstrzygnięcie zapadło przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie o ochronę dóbr osobistych wytoczonym Skarbowi Państwa przez Jana Wejcherta. Strony doszły do ugody, na mocy której Minister Obrony Narodowej zamieści w ciągu dwóch tygodni w ogólnopolskim dzienniku przeprosiny wobec holdingu ITI oraz jego dwóch właścicieli: Jana Wejcherta i Mariusza Waltera. Powodem jest opublikowanie w Raporcie Przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej z lutego poprzedniego roku nieuprawnionych, krzywdzących i podważających ich wiarygodność biznesową informacji o tym, że, współpracowali z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i brali udział w plasowaniu agentury wywiadu wojskowego PRL w krajach zachodniej Europy oraz w finansowaniu takiej agentury.

Wcześniej sąd orzekł, że Antoni Macierewicz nie musi przepraszać zarówno spółki medialnej ITI za wypowiedź o udziale wojskowych służb specjalnych w jej powstaniu, jak i Jana Wejcherta za słowa o jego związkach z WSI, ponieważ uznał, że Macierewicz działał jako urzędnik państwowy i nie jest stroną postępowania.

Przed sądem w Warszawie odbędą się jeszcze analogiczne procesy o ochronę dóbr osobistych przeciwko Skarbowi Państwa wytoczone przez Mariusza Waltera oraz Grupę ITI. Strony tych konfliktów również chcą zawrzeć podobne ugody.

d3fzij0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fzij0
Więcej tematów