Poseł PiS obraża dziennikarzy. Niebywałe sceny w Sejmie

Skandaliczne sceny w Sejmie.Minister kultury w rządzie PiS Piotr Gliński zamiast odpowiadać dziennikarzom na pytania, zaczął ich obrażać. Stwierdził, że ich praca polega na tym, "żeby milionom ludzi opowiadać rzeczy nieprawdziwe". Nie musiał długo czekać na ripostę.

Piotr Gliński w czasie rozmowy z dziennikarzami w Sejmie
Piotr Gliński w czasie rozmowy z dziennikarzami w Sejmie
Źródło zdjęć: © PAP
oprac. ARGR

Do rozmowy doszło na korytarzach sejmowych w czasie inauguracji prac nowego Sejmu. Nagranie z rozmowy dziennikarzy z posłem Piotrem Glińskim zamieścił reporter TVN24 Radomir Wit.

Na pytania dziennikarzy Gliński zareagował bardzo agresywnie i zaczął ich obrażać.

- Na tym polega wasza praca, żeby milionom ludzi opowiadać rzeczy nieprawdziwe - stwierdził wyraźnie wzburzony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Duża zmiana przed Sejmem. Symbol lat rządów PiS

Od razu na zarzut odpowiedział Wit. - Panie ministrze, koniec tego obrażania dziennikarzy. Zadaliśmy panu konkretne pytania. Nie będzie obrażania dziennikarzy - powiedział reporter.

Na to Gliński obraził dziennikarza stacji, mówiąc: - Pan nie jest dziennikarzem, pan pracuje w instytucji, która zajmuje się manipulacją i kłamstwem.

To jednak nie był koniec wymiany zdań. Dziennikarz mówił: - Panie ministrze, pan obraża ludzi, w imieniu których zadaję pytania, a jest pan ministrem kultury.

Na to odpowiedział Gliński: - Od kilkunastu lat zajmuje się pan kłamstwem i manipulacjami - kontynuował polityk, który został posłem z okręgu warszawskiego.

Prezydium Sejmu prawie całe wybrane

Sejm X kadencji wybrał w poniedziałek marszałka Sejmu. Został nim Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi.

Ponadto wybrano pięciu wicemarszałków. Zostali nimi: Monika Wielichowska (KO), Dorota Niedziela (KO), Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja) oraz Piotr Zgorzelski (Trzecia Droga). Kandydatka PiS Elżbieta Witek nie uzyskała wymaganego poparcia.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1824)