Trwa ładowanie...

Minister kultury podał się do dymisji. "Złożyłem rezygnację"

"W związku z zatwierdzeniem przez Radę Krajową PO list kandydatów do Parlamentu Europejskiego, złożyłem na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z pełnienia funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - przekazał na platformie X Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister kultury podał się do dymisji. "Złożyłem rezygnację"Minister kultury podał się do dymisji. "Złożyłem rezygnację"Źródło: PAP, fot: Leszek Szyma�ski
d367na6
d367na6

W środę Koalicja Obywatelska przedstawia listy do Parlamentu Europejskiego. Wśród osób kandydujących, oprócz Sienkiewicza, znaleźli się m.in. Krzysztof Brejza, Janusz Lewandowski i Magdalena Adamowicz.

Jak przekazał Jan Grabiec, na Pomorzu "jedynką" będzie Janusz Lewandowski. W Kujawsko-Pomorskiem z pierwszego miejsca wystartuje Krzysztof Brejza, a z Warmińsko-Mazurskiem i na Podlasiu: Jacek Protas.

W Warszawie z "jedynki" wystartuje minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Listę mazowiecką poprowadzi Andrzej Halicki.

W województwie łódzkim "jedynką" będzie Dariusz Joński, w Wielkopolsce Ewa Kopacz, na Lubelszczyźnie Marta Wcisło, na Podkarpaciu Elżbieta Łukacijewska.

d367na6

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Sienkiewicz odchodzi. Przeprowadził zmiany w mediach publicznych

Na stanowisko ministra kultury Bartłomiej Sienkiewicz został powołany w połowie grudnia. Jeszcze przed końcem roku przystąpił do zmian w mediach publicznych. Była to jedna z obietnic wyborczych Koalicji Obywatelskiej.

Działania Sienkiewicza wywołały szereg kontrowersji, gdyż wielu ekspertów uważa, że minister nie miał prawa ich podjąć.

d367na6

Tymczasem politycy rządzącej większości, na czele z premierem Donaldem Tuskiem, przekonują, że rząd działa "zgodnie z prawem".

- Dysponujemy opiniami najwybitniejszych prawników, którzy nie mają żadnych wątpliwości, że działania ministra Sienkiewicza są zgodne z prawem i interesem publicznym - mówił pod koniec grudnia Tusk. Sam minister kultury wielokrotnie powoływał się na ekspertyzy prawników.

Źródło: x.com/WP Wiadomości

d367na6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d367na6
Więcej tematów