Trwa ładowanie...
d12gb2d

Minął termin odpowiedzi ws. Puszczy Białowieskiej. Polska prosi Trybunał o dodatkowy czas

Polski rząd wystąpił do Trybunału Sprawiedliwości UE o dodatkowy czas na odpowiedź na wniosek KE o kary finansowe za niezastosowanie się do decyzji o natychmiastowym zaprzestaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski rząd ma zaprzestać wycinki Puszczy Białowieskiej
Polski rząd ma zaprzestać wycinki Puszczy Białowieskiej (PAP, Fot: Artur Reszko)
d12gb2d

Rozmówca PAP poinformował, że termin na odpowiedź, który mija w piątek, został przesunięty. Na razie jednak nie wiadomo, do kiedy rząd będzie miał czas na reakcję.

Zobacz też: Protesty w Puszczy Białowieskiej

Nie zaprzestano wycinki

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął pod koniec lipca decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach chronionych. To środek tymczasowy, o który wnioskowała KE.

d12gb2d

Resort środowiska w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE napisał na początku sierpnia, że wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej, jak tego chce Komisja Europejska, spowoduje szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,2 mld zł.

Polska nie zastosowała się do decyzji, więc Komisja Europejska przesłała do Trybunału Sprawiedliwości UE wniosek o nałożenie kar finansowych na Polskę.

W swoim wniosku KE nie precyzuje, jakiego typu lub jakiej wysokości miałyby być te kary. Informuje jednak Trybunał, że powinny mieć skutek perswadujący i zapewnić wykonanie orzeczenia. Polska została oficjalnie poinformowana o wniosku w poniedziałek i miała cztery dni na odniesienie się do dokumentu. Rzecznik prasowy MŚ Andrzej Brzózka zapewniał wtedy, że Polska odpowie w terminie. W piątek poproszono o dodatkowy czas.

d12gb2d

Podziel się opinią

Share

d12gb2d

d12gb2d
Więcej tematów