Trwa ładowanie...

Miliony na podkomisję Antoniego Macierewicza. W końcu znamy koszt działalności

Na posiedzeniu senackiej komisji obrony narodowej Krzysztof Brejza z PO zadał pytanie o budżet podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Plan finansowy na rok 2020 wynosi 2,7 mln zł. Dotychczas koszty działania były skrzętnie ukrywane. Wciąż nie są znane dane za inne lata.

Share
Miliony na podkomisję Antoniego Macierewicza. W końcu znamy koszt działalności
Źródło: East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek
d3keykd

Komisję ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej powołał ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w lutym 2016 r. Jej zadaniem miało być informowanie o ustaleniach katastrofy samolotu z parą prezydencką na pokładzie. Raport z prac był przesuwany wielokrotnie. Według ostatnich informacji ma się ukazać przed 10 kwietnia 2020, czyli 10 rocznicą tragedii.

Niespodziewaną odpowiedź ws. finansów dostał Krzysztof Brejza z PO. O budżet podkomisji zapytał podczas posiedzenia senackiej komisji obrony narodowej. Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz po chwili zastanowienia przyznał, że plan finansowy na rok 2020 wynosi 2,7 milionów złotych. Brejza w kolejnym wpisie w mediach społecznościowych przypomina, że bez reakcji pozostają jego inne zapytania w tej sprawie.

Działalność podkomisji była owiana tajemnicą. Jej członkowie skrzętnie unikali odpowiedzi na pytania o koszty i działalność zespołu. Dziennikarze serwisu money.pl niemal 1100 dni temu zapytali o to, jak podkomisja wydaje pieniądze. W sprawie zapadły dwa wyroki, oba przegrane przez zespół, który powołał Macierewicz. Sąd uznał, że jej finanse są jawne. Z wcześniejszych informacji wynika, że od momentu powstania do kwietnia 2019 r. podkomisja na swoją działalność wydała niemal 6 mln zł.

d3keykd

Zobacz też: "Trochę dziwna filozofia". Michał Kamiński kpi z Krystyny Pawłowicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3keykd

Podziel się opinią

Share
d3keykd
d3keykd
Więcej tematów