Trwa ładowanie...
d37xsa6

Miliony na podkomisję Antoniego Macierewicza. W końcu znamy koszt działalności

Na posiedzeniu senackiej komisji obrony narodowej Krzysztof Brejza z PO zadał pytanie o budżet podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Plan finansowy na rok 2020 wynosi 2,7 mln zł. Dotychczas koszty działania były skrzętnie ukrywane. Wciąż nie są znane dane za inne lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znany jest budżet podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza na 2020 r.
Znany jest budżet podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza na 2020 r. (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
d37xsa6

Komisję ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej powołał ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w lutym 2016 r. Jej zadaniem miało być informowanie o ustaleniach katastrofy samolotu z parą prezydencką na pokładzie. Raport z prac był przesuwany wielokrotnie. Według ostatnich informacji ma się ukazać przed 10 kwietnia 2020, czyli 10 rocznicą tragedii.

Niespodziewaną odpowiedź ws. finansów dostał Krzysztof Brejza z PO. O budżet podkomisji zapytał podczas posiedzenia senackiej komisji obrony narodowej. Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz po chwili zastanowienia przyznał, że plan finansowy na rok 2020 wynosi 2,7 milionów złotych. Brejza w kolejnym wpisie w mediach społecznościowych przypomina, że bez reakcji pozostają jego inne zapytania w tej sprawie.

Przeczytaj: Macierewicz triumfuje. Podkomisja smoleńska uzyskała ważną zgodę

d37xsa6

Działalność podkomisji była owiana tajemnicą. Jej członkowie skrzętnie unikali odpowiedzi na pytania o koszty i działalność zespołu. Dziennikarze serwisu money.pl niemal 1100 dni temu zapytali o to, jak podkomisja wydaje pieniądze. W sprawie zapadły dwa wyroki, oba przegrane przez zespół, który powołał Macierewicz. Sąd uznał, że jej finanse są jawne. Z wcześniejszych informacji wynika, że od momentu powstania do kwietnia 2019 r. podkomisja na swoją działalność wydała niemal 6 mln zł.

Przeczytaj również: Antoni Macierewicz i podkomisja smoleńska wyślą mi 100 zł. Tajemnic finansowych ujawnić wciąż nie chcą

Zobacz też: "Trochę dziwna filozofia". Michał Kamiński kpi z Krystyny Pawłowicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37xsa6

Podziel się opinią

Share

d37xsa6

d37xsa6
Więcej tematów