Trwa ładowanie...

Mike Pence i Andrzej Duda złożą wizytę w obozie koncentracyjny Auschwitz-Birkenau

Mike Pence, wiceprezydent USA, przyjechał do Polski, aby wziąć udział w konferencji bliskowschodniej w Warszawie. W trakcie wizyty wspólnie z Andrzejem Dudą złożą wizytę w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Share
Mike Pence i Andrzej Duda złożą wizytę w obozie koncentracyjny Auschwitz-Birkenau
Źródło: East News
d3em6x1

Mike Pence i Andrzej z wizytą w Auschwitz-Birkenau

W dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie zorganizowana przez Stany Zjednoczone oraz Polskę. W związku z tym wydarzeniem do naszego kraju przyjechali m.in. Mike Pence, wiceprezydent USA oraz Mike Pompeo, sekretarz Stanu USA.

Jak poinformowała Kancelaria RP — program spotkania przewiduje wspólną wizytę Mike Penca i prezydenta Andrzeja Dudy w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau w czwartek, 15 lutego.

d3em6x1

Konferencja bliskowschodnia w Warszawie

W środę wieczorem na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się powitalna kolacja dla uczestników tegorocznej konferencji bliskowschodniej. Swoje mowy wygłoszą m.in. prezydent Andrzej Duda i wiceprezydent USA Mike Pence.

Udział w szczycie poświęconym problematyce pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie zapowiedziały delegacje kilkudziesięciu krajów z całego świata. W Warszawie gościć będą reprezentacje m.in. Izraela, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru oraz przedstawiciele wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Wśród głównych zagadnień konferencji wymienić można m.in. konflikt bliskowschodni, konflikty w Syrii i Jemenie, terroryzm, problemy humanitarne oraz zagrożenia hybrydowe.

W związku z organizacją konferencji bliskowschodniej, Prezes Rady Ministrów wprowadził w Warszawie od poniedziałku, do piątku pierwszy stopień alarmowy Alfa. Wprowadza się go w przypadku uzyskania informacji o możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym, którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

Mieszkańcom stolicy w tym okresie zaleca się m.in. zachowania zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia oraz zwracanie uwagi na pozostawione pakunki.

d3em6x1

Podziel się opinią

Share
d3em6x1
d3em6x1
Więcej tematów