Trwa ładowanie...

Mija rok od nominacji abpa Nycza na metropolitę warszawskiego

Dużo więcej wiem, ale wiem, że to o wiele za mało, żeby wyciągać wnioski; także dla pracy duszpasterskiej. Tak mówi w rozmowie z Polskim Radiem po roku pracy w Warszawie metropolita arcybiskup Kazimierz Nycz. Mija rok od nominacji biskupa Kazimierza Nycza arcybiskupem metropolitą warszawskim.

Mija rok od nominacji abpa Nycza na metropolitę warszawskiegoŹródło: AFP
d1us4vr
d1us4vr

Arcybiskup Nycz przyznaje, że rok to jest bardzo krótki czas do głębokiego rozeznania spraw archidiecezji, ale - jak mówi - staje się to podczas spotkań w które Kościół jest zaangażowany: w parafiach czy ze środowiskami osób świeckich.

Arcybiskup, który o ponad 8 lat jest także przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski przyznaje także, że również "widzenie" polskiego Kościoła z perspektywy Warszawy jest trochę inne niż z Koszalina czy Krakowa. Trochę inne i niewątpliwie bogatsze zarówno dla pracy w Komisji Wychowania jak i kształtowania katechezy - mówi arcybiskup dodając, że jest to z pewnością doświadczenie ubogacające.

Ingres arcybiskupa Kazimierza Nycza do archikatedry warszawskiej odbył się w Niedzielę Palmową , 1 kwietnia ubiegłego roku. Wcześniej, biskup Nycz przez trzy lata był pasterzem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Objęcie przez arcybiskupa Kazimierza Nycza metropolii warszawskiej zaowocowało także prowadzoną na bieżąco stroną internetową, gdzie pod adresem www.archidiecezja.warszawa.pl, można znaleźć wszelkie archiwalne i bieżące informacje z życia Kościoła i archidiecezji.

d1us4vr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1us4vr
Więcej tematów