PolitykaMigranci ściągają do Niemiec swoje rodziny. Rekordowe liczby

Migranci ściągają do Niemiec swoje rodziny. Rekordowe liczby

Niemiecki dziennik "Bild" dotarł do danych, które bez wątpienia przerażą przeciwników przyjmowania migrantów do Europy. Wynika z nich bowiem, że znacznie wzrasta liczba wydawanych dla Syryjczyków i Irakijczyków wiz w związku z tzw. łączeniem rodzin. Robi ona wrażenie, zwłaszcza że już do tej pory wiele wniosków o ściągnięcie do Niemiec swoich bliskich zostało przyjętych.

Migranci ściągają do Niemiec swoje rodziny. Rekordowe liczby
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Dobrowolki
Anna Kozińska

Podczas gdy kanclerz Niemiec Angela Merkel spotkała się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu, "Bild" ujawnił zaskakujące dane. 390 tysięcy - tylu migrantów w Niemczech będzie mogło ściągnąć tam swoje rodziny.

Przedstawiciele Niemiec i Francji, jak podkreślili, chcą walczyć z napływem nielegalnych imigrantów. Jednak z tymi już przebywającymi w Niemczech Merkel walczyć nie chce, wręcz przeciwnie. Jak wynika bowiem z danych, do których dotarł niemiecki dziennik, od stycznia 2015 r. około 102 tys. Syryjczyków i Irakijczyków otrzymało pozwolenia na wjazd do kraju.

W 2015 r. było to ok. 24 tys. wiz, w 2016 r. - ok. 48 tys. i ok. 30 tys. w pierwszej połowie 2017. To jednak nic w porównaniu z szacowaną liczbą dot. całego 2017 roku. Mowa bowiem o 72 tys. wiz.

O wniosek może ubiegać się nawet 267,5 tys. Syryjczyków. Już od marca 2018 r. ta liczba ma wzrosnąć o 120 tys., czyli do 390 tys.

Stanowisko Polski wobec przyjmowania uchodźców

Jak podkreślają przedstawiciele polskiego rządu, potrzymują swoje deklaracje - nie przyjmą uchodźców. Na zmianę decyzji nie wpłyneły apele unijnych organów.

Co więcej, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że referendum w tej sprawie jest niepotrzebne. Dlaczego? Powołał się na badania opinii publicznej. Jak zwrócił uwagę, "wskazują, że miażdżąca większość Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców".

Źródło: "Bild"/WP

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (366)