Trwa ładowanie...

Migranci na granicy. Apel arcybiskupa

Trwa trudna sytuacja migrantów na polsko-białoruskiej granicy. Jak zauważają zagraniczne media, gra prowadzona przez Łukaszenkę zamienia się "w humanitarny dramat o niewyobrażalnych rozmiarach". - Gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać - przekonuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Migranci na granicy. Apel arcybiskupa Migranci na granicy. Apel arcybiskupa Źródło: East News, fot: Artur Barbarowski
d2csq99

Duchowny wystosował specjalny apel do wszystkich wiernych w Polsce. Arcybiskup stwierdził, że "bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność". Jak stwierdził, nie możemy zważać jedynie na okoliczności przybycia migrantów, gdyż "potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego".

Przewodniczący KEP poprosił też o zorganizowanie 21 listopada ogólnopolskiej zbiórki funduszy na rzecz osób, które utknęły na polsko-białoruskiej granicy. Jak wskazał, mogłaby się ona odbyć po niedzielnych mszach św.

Duchowny zapewnił, że wszystkie "środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone - za pośrednictwem Caritas Polska - na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce".

d2csq99

Zobacz też: Gawkowski o walce z rządu z pandemią: nie chcą nawet porozmawiać

Kościół pomaga migrantom

Abp Gądecki przypomniał, że od początku kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy Kościół "świadczy w miarę swoich możliwości pomoc". Dzieje się tak za pośrednictwem Caritasu oraz delegata KEP ds. imigracji.

"W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska" - napisał duchowny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2csq99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2csq99
Więcej tematów