Trwa ładowanie...

Migranci gotowi do sforsowania granicy grecko-macedońskiej

• Oddziały greckiej policji w Idomeni zostały wzmocnione
• Na granicy grecko-macedońskiej koczuje 12 tysięcy migrantów

Share
Migranci gotowi do sforsowania granicy grecko-macedońskiej
Źródło: PAP/EPA, fot: Georgi Licovski
d15yisa

Demonstracja migrantów na granicy grecko-macedońskiej. Część z nich jest gotowa wedrzeć się do Macedonii. Trzymają w rękach kawałki białego płótna i chusteczki na znak, że mają pokojowe zamiary. Oddziały greckiej policji w Idomeni zostały wzmocnione.

Od rana nowe grupy migrantów zmierzały do Idomeni, bo rozeszła się pogłoska, że dziś zostanie otwarta granica i że kanclerz Niemiec Angela Merkel czeka na uchodźców. Do Idomeni przybyło także około dwustu włoskich aktywistów, aby wesprzeć protest migrantów.

Osoby, które zgromadziły się na granicy z Macedonią, podzieliły się na dwie grupy. Jedna z nich okupuje tory kolejowe i szykuje się do sforsowania granicy, jeśli ta nie zostanie otwarta.

d15yisa

Uchodźcy, wśród których są inwalidzi, trzymają w rękach kartony z napisami: "Nie bijcie nas" i "Bez przemocy, chcemy tylko przejść dalej". Z kolei druga grupa próbuje powstrzymać ich przed wtargnięciem do Macedonii i tłumaczy, że granica jest nadal zamknięta.

Na granicy grecko-macedońskiej koczuje obecnie około 12 tysięcy migrantów.

Włoscy aktywiści zapowiedzieli na jutro demonstrację przeciwko zawracaniu uchodźców do Turcji, co przewiduje umowa między tym krajem a Unią Europejską.

d15yisa

Podziel się opinią

Share
d15yisa
d15yisa
Więcej tematów