Trwa ładowanie...
d4lnnr9

Mieszkaniec Przygodzic zatłukł psa drewnianym kołkiem

Trzy lata więzienia grożą mężczyźnie, który zabił psa, bijąc go drewnianym kołkiem, a następnie wrzucił zwierzę do pojemnika z płynnym obornikiem. Swój czyn tłumaczył tym, że pies miał zagryzać kury w gospodarstwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkaniec Przygodzic zatłukł psa drewnianym kołkiem
(Policja.pl)
d4lnnr9

Na posterunek policji w Przygodzicach zgłosił się mężczyzna, informując, że pracujący na jego gospodarstwie 46-latek zabił jego psa. Pracownik został zatrzymany przez policję.

Okazało się, że sprawca był bardzo okrutny wobec psa. Przywiązał go do przyczepki i bił go drewnianym kołkiem, a następnie wrzucił zwierzę do zbiornika z płynnym obornikiem.

- Zatrzymany mężczyzna wyjaśniał policjantom, że zabił psa, gdyż ten miał zagryzać kury na terenie gospodarstwa – wyjaśnia Artur Kurczaba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. – 46-latek usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem – dodaje.

Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za ten czyn karę do trzech lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4lnnr9

Podziel się opinią

Share
d4lnnr9
d4lnnr9
Więcej tematów