Trwa ładowanie...
ds58n6k

Mieszkańcy wznawiają głodówkę w Dobrzeniu Wielkim

We wtorek mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego wznawiają głodówkę. Ma ją prowadzić od pięciu do dziewięciu osób, które protestują przeciwko włączeniu części gminy do Opola.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głodówka w Dobrzeniu Wielkim
Głodówka w Dobrzeniu Wielkim (PAP, Fot: Krzysztof Świderski)
ds58n6k

Mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego prowadzili głodówkę w styczniu. Trwała ona 16 dni. Teraz zdecydowali się wznowić protest. - Jest to wynik zerwanych przez prezydenta miasta mediacji - mówi portalowi grupalokalna.pl Janusz Piontkowski z „Tak dla Samorządności”.

W Dobrzeniu Wielkim protest rozpoczął się po zapowiedziach, że od 1 stycznia 2017 roku Opole ma być powiększone o niemal jedną trzecią terytorium gminy. Organizatorzy głodówki informowali, że miejsce zamieszkania zmieni jedna trzecia z 15 tysięcy mieszkańców. Budżet gminy miałby się skurczyć o 40 mln zł. Protestujący alarmowali, że pracę stracić może nawet 300 osób.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało wówczas komunikat w tej sprawie. „Zmiany granic administracyjnych jednostek samorządu terytorialnego są naturalnym procesem w życiu państwa” – napisano w oświadczeniu.

ds58n6k

Podziel się opinią

Share

ds58n6k

ds58n6k
Więcej tematów