Trwa ładowanie...

Mieszkańcy spóźnieni i wściekli - czyli ruszył remont „Teatralki”

Remont, który spowodował zmiany tras wszystkich tramwajów kursujących przez centrum Poznania, spowodował niemały chaos. Pasażerowie nie wiedzieli rano, jak mają dotrzeć do pracy.

Share
Mieszkańcy spóźnieni i wściekli - czyli ruszył remont „Teatralki”
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
d1l7ie3

Jak wielki chaos powoduje remont skrzyżowania ulic Roosevelta, Dąbrowskiego i mostu Teatralnego, można się było przekonać już ostatniej jesieni. Wyłączenie z użytku najważniejszego węzła komunikacji miejskiej to dla pasażerów MPK prawdziwy horror. Niestety, jak się okazało, jesienią nie wykonano wszystkich niezbędnych prac i w poniedziałek, 25 sierpnia ruszył kolejny remont i tak jak jesienią 2013 r., tak i tym razem spowodował wielkie zamieszanie. Od samego rana na „Teatralce” można było zaobserwować zagubionych poznaniaków zdziwionych brakiem jakichkolwiek tramwajów.

- Coś tam słyszałam, że w poniedziałek ma być jakiś remont, ale byłam pewna, że będą jakieś objazdy i jakoś dotrę do mojej pracy, ale wygląda na to, że muszę iść pieszo - przyznawała w rozmowie z WP.PL pani Agata wybierająca się z „Teatralki” na plac Wolności.

d1l7ie3

Pasażerowie nie szczędzili gorzkich słów pod adresem Zarządu Transportu Miejskiego. - To jest niepoważne! Może i były informacje w mediach, ale przecież nie każdy śledzi wszystkie informacje na bieżąco – irytuje się pani Aleksandra.

- Ja też nic nie wiedziałam o tym remoncie, a jeżdżę tramwajem codziennie – dorzuca pani Lucyna. – Czy nie można było wywiesić wcześniej informacji w tramwajach i na przystankach? W tramwajach mają takie elektroniczne tablice, ale zamiast na nich wyświetlać informacje o remontach i zmianach w rozkładzie, to wyświetlają informacje, kto ma dzisiaj imieniny – dodaje.

- Ręce opadają – kręci głową pan Wiesław. – Przecież niedawno był remont „Teatralki” i co? Nie mogli od razu wszystkiego zrobić, zamiast co chwilę zamykać tak ważne skrzyżowanie? Muszę się dostać na Al. Marcinkowskiego, a później wrócić na Piątkowo. Pojęcia nie mam, jak mam jechać – dodaje.

Rozmowę z panem Wiesławem zagłusza hałas koparek, młotów pneumatycznych i jakiegoś młodego mężczyzny, który przechodzi obok i krzyczy do telefonu: „No przecież ci k...a mówię, że nic stąd nie jedzie!”.

d1l7ie3

Informacje o zmienionych rozkładach jazdy tramwajów rozmieszczono na wszystkich przystankach. Na „Teatralce” można też spotkać pracownika nadzoru ruchu, który udziela wszystkich informacji zagubionym pasażerom. Przyznaje, że na brak zajęcia nie narzeka.

- Najwięcej osób było przed godz. 7 i później już przed każdą kolejną pełną godziną – opowiada. – Ludzie są zdenerwowani, bo boją się spóźnić do pracy, ale generalnie są wyrozumiali. Rozumieją, że remonty są niezbędne – dodaje.

Remont „Teatralki” potrwa do 31 sierpnia. Szczegółowe zmiany rozkładów znajdziecie tutaj.

d1l7ie3

Podziel się opinią

Share
d1l7ie3
d1l7ie3
Więcej tematów