Trwa ładowanie...
d448x78
IAR

Mieszkańcy Paryża wciąż żyją w strachu

Mieszkańcy Paryża żyją w strachu po piątkowych zamachach terrorystycznych. W mieście mnożą się fałszywe alarmy bombowe, a telefony alarmowe odzywają się częściej niż zwykle. Odwołana została nawet inauguracja bożonarodzeniowej iluminacji na Polach Elizejskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób
W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób (PAP/EPA, Fot: IAN LANGSDON)
d448x78

We wtorek po południu żandarmeria ewakuowała jeden z terminali Dworca Liońskiego na wschodzie Paryża. Powodem był pozostawiony tam pakunek. Ruch pociągów był sparaliżowany przez kilkadziesiąt minut.

To nie pierwszy przypadek paniki we francuskiej stolicy. W niedzielę wystrzały petard spowodowały ucieczkę kilkuset osób z placu Republiki. Co najmniej dwie restauracje zostały zdemolowane.

Jak informuje z Paryża specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, choć w miejscach zamachów częściowo przywrócono już ruch samochodów, paryżanie nadal obawiają się ataków i trudno im wrócić do normalności. Każdy, nawet najmniejszy komunikat w metrze powoduje konsternację pasażerów. Niektórzy w ogóle zrezygnowali z przejazdów podziemną kolejką.

d448x78

Merostwo Paryża poinformowało, że planowana na środę inauguracja bożonarodzeniowej iluminacji na Champs Elysee została odwołana. Powodem są bliżej nieokreślone względy bezpieczeństwa.

Władze Francji podają też, że w ostatnim czasie odnotowano o 30 proc. więcej telefonów na specjalny numer alarmowy służb bezpieczeństwa.

W piątkowych zamachach w Paryżu zginęło 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do tej pory udało się zidentyfikować ciała 117 ofiar.

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów