Mieszkańcy odwołali prezydenta z PiS‑u i dzieje się rewolucja. "Jakby runął Mur Berliński"

W Ostrołęce będzie jednak można obejrzeć firm "Kler". Do miasta powróci nawet lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis "Moja Ostrołęka" donosi o upadku muru ideologicznego, po tym, jak mieszkańcy pożegnali w ostatnich wyborach wieloletniego prezydenta Janusza Kotowskiego, katechetę i członka PiS.

Mieszkańcy odwołali prezydenta z PiS-u i dzieje się rewolucja. "Jakby runął Mur Berliński"
Źródło zdjęć: © East News | Marek Maliszewski/REPORTER
Tomasz Molga

25.11.2018 | aktual.: 25.11.2018 23:32

- Wystarczyła zmiana prezydenta miasta z radiomaryjnego Janusza Kotowskiego na liberalnego Łukasza Kulika, by ideologiczne bariery całkowicie zniknęły. Ideologiczna ściana, dzieląca ludzi na lepszy i gorszy sort znika z Ostrołęki niczym upadający Mur Berliński - donosi serwis Moja-Ostrołęka.pl. W serii publikacji wylicza "cuda", jakie wydarzyły się od czasu wyborów samorządowych.

Rewolucja, cud, dzieje się historia

Jak ogłosiły nowe władze miasta, na ekrany samorządowego kina 7 grudnia zostanie wprowadzony film "Kler". Uprzednio w miejskim kinie panowała cenzura. Prezydent Kotowski (członek PiS, z wykształcenia będący teologiem, absolwentem Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie) miał tłumaczyć, że Ostrołęka poradzi sobie bez tej głośnej produkcji. O sprawie było głośno w całej Polsce. Za mieszkańcami wstawił się reżyser filmu Wojciech Smarzowski. Tymczasem po wyborach samorządowych i zmianie władzy rzekomy cenzor, czyli szef miejskiego centrum kultury, stracił pracę.

- Przez kilka lat Ostrołęka, ponad 50-tysięczne miasto, miało olbrzymi problem z organizacją finału WOŚP. Nieprzychylność prawicowych polityków do znanego na całym świecie przedsięwzięcia Jurka Owsiaka sprawiała, że w naszym mieście pieniądze do puszek zbierali wolontariusze z innych miejscowości, m.in. Łomży czy Kadzidła - opisują autorzy Moja-Ostrołęka.pl. Informują o wielkiej zmianie. Do miasta powraca właśnie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby w styczniu - tak jak w miastach całej Polski - zorganizować finał połączony z wielką zbiórką.

O Ostrołęce było głośno również z powodu innego absurdu. To prawdopodobnie jedyne polskie miasto, w którym o dalekobieżnych połączeniach autobusowych decyduje biskup. W sierpniu media relacjonowały, że przez brak porozumienia z Kurią Diecezjalną w Łomży (właścicielem dworca PKS) z miasta wycofali się przewoźnicy, Polski Bus oraz firma Polonus.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Wiadomości
ostrołękapiswybory samorządowe 2018
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1070)