Trwa ładowanie...
d4ddzqy

Mieszkańcy 16 gmin i miast głosują

W 16 miastach i gminach rozpoczęła się II tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Głosowanie potrwa do godz. 20. II tura została przesunięta z 26 listopada ze względu na rezygnację kandydatów z dalszego startu w wyborach lub z powodu utraty przez nich prawa wyborczego.

d4ddzqy
d4ddzqy

Włodarzy miast i gmin wybierają mieszkańcy: Dobrzynia na Wisłą i Brześcia Kujawskiego (woj. kujawsko-pomorskie), Dorohuska, Tyszowiec i Hanny (woj. lubelskie), Skierniewic i Daszyna (woj. łódzkie), Mszanej Dolnej (woj. małopolskie), Płońska i Sochocina (woj. mazowieckie), Tyrawy Wołoskiej (woj. podkarpackie), Osieku (woj. pomorskie), Bytomia i Gilowic (woj. śląskie), Lubawy (woj. warmińsko-mazurskie), a także Dziwnowa (woj. zachodniopomorskie).

W Dziwnowie i Dorohusku przesunięcie II tury wyborów bezpośrednich konieczne było ze względu na to, że jeden z kandydatów utracił prawo wyborcze. W pozostałych przypadkach jeden z dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wycofał się z dalszej walki wyborczej i głosowanie 26 listopada nie było możliwe.

Wyborcy dostają w lokalu wyborczym jedną kartę do głosowania. Będą na niej nazwiska dwóch kandydatów. Aby głos był ważny trzeba postawić "x" w kratce obok nazwiska jednego z dwóch kandydatów.

Jedynie w Dorohusku w wyborach startuje tylko jedna osoba. Wyborcy stawiaja tam znak "x" w kratkach z napisem "tak" lub "nie", głosując za lub przeciwko jej wyborowi.

Można głosować tylko w gminie, w której jesteśmy zameldowani. Udając się do lokalu wyborczego trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości, najlepiej dowód osobisty.

d4ddzqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ddzqy
Więcej tematów