ycipk-4dyo7g

Mięso z polskiej ubojni było w Czechach luksusem. "Udawało argentyńską wołowinę"

Luksusowe restauracje w Czechach skupowały mięso z ubojni sprzedających wołowinę z chorych krów. Czeski minister rolnictwa Miroslaw Toman powiedział, że restauratorzy przyrządzali je i sprzedawali jako argentyńskie steki. Cena? W przeliczeniu ok. 160 zł za sztukę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie mięso zastępowało argentyńskie steki
Polskie mięso zastępowało argentyńskie steki (PAP, Fot: Adam Tuchlinski)
ycipk-4dyo7g

- Zapewniam was, że to nie trafiało do tanich jadłodajni. Kupowały to luksusowe restauracje, zwłaszcza te w Pradze. Brali to restauratorzy, którzy proponowali mięso klientom jako argentyńską wołowinę i sprzedawali ją za 1000 koron - mówił w środę czeski minister rolnictwa Miroslaw Toman.

Członek czeskiego rządu poinformował o skupie mięsa z ubojni, w których zabijano chore krowy, na posiedzeniu komisji rolnictwa. Nie chciał mówić, które konkretnie lokale kupowały tę wołowinę. Określił je mianem "azjatyckich". - I nie mam na myśli chińskich restauracji - zaznaczył.

Toman przekazał, że polskie mięso, które wwieziono do Czech, jest poddawane kontroli - podał portal ceskenoviny.cz. Wiadomo już, nie znaleziono w nim żadnych pozostałości niedozwolonych leków. Trwa badanie w kierunku obecności salmonelli.

Z około 300 kg wołowiny, która pochodziła z działających niezgodnie z prawem ubojni, 137 kg sprzedano konsumentom lub restauracjom.

ycipk-4dyo7g

- Jeżeli, ktokolwiek w Polsce dla zysku, dla chęci wzbogacenia się, czyni szkodę wizerunkowi polskiej żywności, okazuje się łajdakiem i złodziejem, niech nie czuje się bezpiecznie. Każdy przypadek oszustwa będzie piętnowany i wypalany gorącym żelazem - powiedział w niedzielę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: ceskenoviny.cz, tokfm.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dyo7g
ycipk-4dyo7g