Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. To one czuwają przy łóżkach pacjentów.

We wtorek 12 maja obchodzimy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji serdecznie dziękujemy im za służbę i poświęcenie, zwłaszcza w trudnych czasach epidemii koronawirusa.

Share
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. To one czuwają przy łóżkach pacjentów.
Źródło: Getty Images
d2h8r3r

12 maja - Dzień Pielęgniarki i Położnej

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek został ustanowiony w 1973 roku przez Międzynarodową Rade Pielęgniarek, podczas Kongresu w Meksyku. Od tamtej pory święto to obchodzone jest co roku 12 maja. Ta data została wybrana ze względu na Florence Nightingale, angielską pielęgniarkę i działaczkę, żyjącą na przełomie XIX i XX wieku, która stała się prekursorką nowoczesnego pielęgniarstwa. 12 maja Florence Nightingale obchodziła urodziny, dlatego właśnie ten dzień wybrano na Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, by podziękować im za poświęcenie się dla pacjentów. W Polsce do nazwy święta dodano też położne, dlatego dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Stanisław Karczewski dziękuje pielęgniarkom i położnym. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Serdeczne podziękowania dla pielęgniarek i położnych, w dniu ich święta, skierował senator Stanisław Karczewski (PiS):

"Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Dziękuję za Waszą codzienną służbę oraz troskę, jaką otaczacie pacjentów. Za empatię i ogromne serce. W czasie epidemii #Covid2019 doceniamy to jeszcze bardziej! - napisał senator Stanisław Karczewski na Twitterze.

d2h8r3r

Dzień Pielęgniarki i Położnej. Minister Zdrowia dziękuje im za codzienny trud

"Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych przypada w bardzo trudnym dla nas wszystkich momencie, gdy walczymy z epidemią #koronawirus. Dziękuję wszystkim pielęgniarkom i położnym, które każdego dnia walczą o zdrowie i życie pacjentów - napisał na Twitterze minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Z okazji Dnia Pielęgniarki i Położnej minister zdrowia złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom i panom, wykonującym te zawody. Dołączył też wyrazy uznania i podziękowanie za ich pracę, codzienny trud i poświęcenie w czasie opieki nad pacjentami.

My również dołączamy się się do życzeń i serdecznie dziękujemy za codzienną opiekę nad chorymi wszystkim pielęgniarkom i położnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2h8r3r

Podziel się opinią

Share
d2h8r3r
d2h8r3r
Więcej tematów