Trwa ładowanie...
ds9k6nu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Międzynarodowe spotkanie przygotowawcze do ŚDM 2016

Niemal 300 osób z całego świata przyjedzie w przyszłym tygodniu do Małopolski, by omówić przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Będą dyskutować m.in. o wymiarze duchowym tego wydarzenia, jego programie, logistyce i obsłudze medialnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowe spotkanie przygotowawcze do ŚDM 2016
(www.radiokrakow.pl, Fot: Teresa Gut)
ds9k6nu

Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze do ŚDM potrwa od 25 do 29 listopada. Jego uczestnikami będą przedstawiciele ponad stu konferencji episkopatów i blisko pięćdziesięciu międzynarodowych wspólnot i ruchów, którzy przygotowują młodych ludzi do przyszłorocznego spotkania z papieżem.

Swoją obecność zapowiedziało 13 biskupów, w tym biskup Korei - Peter Chung Soon-taek czy Mozambiku - Inacio Saure.

- Spotkanie z przedstawicielami episkopatów i wspólnot z całego świata dla Komitetu Organizacyjnego będzie możliwością konfrontacji z konkretnymi pytaniami i problemami, przed jakimi stają osoby przygotowujące wyjazd na ŚDM grup młodzieży z różnych zakątków świata. Spodziewamy się więc ogromnej rozpiętości zagadnień, o które będą nas pytać: od kwestii wizowych począwszy, na szczegółach pobytu młodych w naszym kraju kończąc - mówiła Magdalena Dobrzyniak z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

ds9k6nu

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do spotkania z członkami Papieskiej Rady ds. Świeckich z jej szefem kard. Stanisławem Ryłko na czele, z metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem oraz przedstawicielami Diecezjalnych Centrów ŚDM z całej Polski.

Odwiedzą Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice i Wieliczkę. Poznają miejsca, w których zgromadzą się pielgrzymi przybywający na ŚDM: m.in. Sanktuaria Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, krakowskie Błonia oraz Campus Misericordiae.

- Na zakończenie kilkudniowego spotkania przyjęliśmy zaproszenie od władz Wieliczki, dzięki którym goście z całego świata będą mogli posmakować polskiej kultury podczas specjalnego koncertu. W sobotnim wieczorze polskim wezmą udział również przedstawiciele diecezji z całej Polski, którzy będą zapraszali młodzież z zagranicy do odwiedzenia ich w czasie Dni w Diecezjach - tydzień przed wydarzeniami w Krakowie - mówiła Dobrzyniak.

Światowe Dni Młodzieży mają się odbyć w Polsce między 26 a 31 lipca 2016 r. Na osiem miesięcy przed wydarzeniem udział w nim zadeklarowało ponad 480 tys. osób ze 140 krajów. Ponad 5 tys. osób chce być wolontariuszami.

ds9k6nu

Podziel się opinią

Share

ds9k6nu

ds9k6nu
Więcej tematów