Trwa ładowanie...
d1yo4fd

Międzynarodowa akcja przeciwko ISIS. Cios w propagandę dżihadu

Służby państw Zachodu przeprowadziły skoordynowaną akcję wymierzoną w propagandowe ramię Państwa Islamskiego. Naloty na serwery i kanały ISIS przeprowadziło osiem państw NATO.
Share
Międzynarodowa akcja przeciwko ISIS. Cios w propagandę dżihadu
Źródło: East News, Fot: Photoshot/REPORTER
d1yo4fd

Celami dwudniowej i zorganizowanej akcji śledczych były kanały, za pomocą których zbrodnicza organizacja wypuszcza w świat swoją propagandę. Chodzi m.in. o agencję Amaq, główną tubę dżihadystów, gdzie zawsze umieszczane są informacje o zamachach przeprowadzanych przez grupę, a także pomniejsze portale i stacje radiowe nagłaśniające przekaz dżihadystów.

- Dzięki tej przełomowej operacji, wyburzyliśmy dużą dziurę w zdolnościach ISIS do głoszenia swojej propagandy w internecie i radykalizowania młodych ludzi w Europie - ogłosił szef Europolu Rob Wainwright.

W akcji wzięło udział osiem państw: Belgia, Bułgaria, Kanada, Francja, Holandia, USA, Rumunia i Wielka Brytania. Przedstawiciele organów ścigania z Holandii, USA i Kanady zajęli serwery używane przez grupę, śledczy z pozostałych państw zebrali dowody pozwalające na przeprowadzenie akcji i identyfikację ludzi stojących za rozsiewaniem dżihadystycznej propagandy .

d1yo4fd

Był to już trzeci taki atak na medialne zaplecze terrorystów. Według Europolu, propaganda ISIS była dotąd dostępna w dziewięciu językach za pośrednictwem całego szeregu mediów, od e-mailowych newsletterów, po aplikacje na smartfony. Podobne działania przeciwko zwolennikom Państwa Islamskiemu podejmowały sieci społecznościowe. Nie zawsze z satysfakcjonującym skutkiem, bo w miejsce kasowanych kont i sieci często powstają nowe.

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1yo4fd

Podziel się opinią

Share
d1yo4fd
d1yo4fd
Więcej tematów