Trwa ładowanie...
d4h4mxl

Michał Wójcik u Jacka Gądka m.in. o umorzeniu dochodzenia ws. uroczystości z okazji powstania ONR

Białostocka prokuratura umarza dochodzenie ws. uroczystości z okazji powstania ONR. Decyzję kontrowersyjnie skomentował ks. Jacek Międlar, który złożył wcześniej śluby kościelne. Dlaczego prokuratura nie zdecydowała się zbadać sprawy? Czy były naciski polityczne? Gościem Jacka Gądka w programie "WP rozmowa" był wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Share
d4h4mxl

Wójcik mówił w "WP rozmowie", że osoby, które zgłaszały zawiadomienie ws. ONR, mogą się odwołać od decyzji prokuratury.

- Mowę nienawiści trzeba zwalczać - deklarował wiceminister. Zapewniał, że z jego ust "takie rzeczy na pewno by nie padły".

- Pytanie, czy to była mowa nienawiści - zwracał uwagę gość Jacka Gądka. Tłumaczył, że "jest problem dotyczący określenia sfery wolności". Przekonywał, że wszyscy koncentrują się na środowiskach prawicowych, a nie widzą, co się dzieje na innych demonstracjach.

d4h4mxl

- Jak zebrać z różnych demonstracji różne hasła, będziemy mieli do czynienia z wieloma takimi przypadkami - mówił Wójcik.

Wiceminister odniósł się również do kwestii praw kobiet i aborcji. We wtorek nad tą sprawą ma debatować Parlament Europejski.

d4h4mxl

- Nie będę oglądał tej debaty. PE nie ma upoważnień jej prowadzenia (...) Jak można debatować nad czymś, co nie jest jeszcze prawem? Ta dyskusja ośmiesza i kompromituje PE - mówił Wójcik.

W drugiej części programu Mateusz Ratajczak z money.pl opowiedział o kulisach swojego reportażu, na potrzeby którego stał się na dwa dni "łowcą frajerów", czyli konsultantem w firmie prowadzącej agresywną sprzedaż usług finansowych.

Nowy program publicystyczny na żywo Wirtualnej Polski

Czołowi publicyści, najważniejsi politycy, dynamiczna formuła - już jutro o 9.00 kolejny odcinek "WP rozmowy", nowego programu publicystycznego Wirtualnej Polski. Publicyści kojarzeni z różnymi stronami politycznego spektrum - Jacek Żakowski w poniedziałek, Kamila Baranowska we wtorek, Sławomir Sierakowski w środę, Paweł Lisicki w czwartek i Jacek Gądek w piątek skomentują wraz z zaproszonymi politykami najważniejsze bieżące wydarzenia. Odcinek "WP rozmowy" potrwa około 20 minut. Program jest nadawany na żywo na stronie głównej Wirtualnej Polski. Najciekawsze fragmenty będzie można obejrzeć po emisji każdego odcinka na stronach Wirtualnej Polski.

d4h4mxl

Podziel się opinią

Share
d4h4mxl
d4h4mxl
Więcej tematów