Trwa ładowanie...
Michał Wójcik u Jacka Gądka: Andrzej Rzepliński nic sobie nie robi z ustawy o TK

Michał Wójcik u Jacka Gądka: Andrzej Rzepliński nic sobie nie robi z ustawy o TK

- Przedziwna jest postawa prezesa Rzeplińskiego, który nic sobie nie robi z ustawy o TK. Nie wiemy do końca, jaki jest materiał dotyczący prezesa Rzeplińskiego. Wiem tylko, że jest on bardziej politykiem niż sędzią. Chodzi po mediach, mówi np., że będzie tworzył regulamin, bo kwestia wyboru sędziów, jak widać, ustawowo go niewiele interesuje - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "WP rozmowa".

Share
d3mkbvu

Zapytany przez Jacka Gądka, czy prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński trafi do więzienia, Michał Wójcik zapytał: "A za co?"

- Zacytuję posła Piotrowicza: na jakiej podstawie prawnej procedował 9 marca? Wedle jakich reguł prowadził tego dnia postępowanie? Jaka jest podstawa prawna dzielenia sędziów na orzekających bądź nie? Dlaczego niektórych dopuszcza do orzekania, a niektórych nie? - dopytywał Gądek.

d3mkbvu

- Wiem, że toczą się przeciwko niemu postępowania - odpowiedział wiceminister sprawiedliwości. - Jakie będzie rozstrzygnięcie - to wyłącznie obszar niezależnej prokuratury. Mogę powiedzieć, że przedziwna jest postawa prezesa Rzeplińskiego, który nic sobie nie robi z ustawy o TK. Nie wiemy do końca, jaki jest materiał dotyczący prezesa Rzeplińskiego. Wiem tylko, że jest on bardziej politykiem niż sędzią. Chodzi po mediach, mówi np., że będzie tworzył regulamin, bo kwestia wyboru sędziów, jak widać, ustawowo go niewiele interesuje - stwierdził Wójcik.

d3mkbvu

Podziel się opinią

Share
d3mkbvu
d3mkbvu
Więcej tematów