Trwa ładowanie...
d2etjer

Michał Kamiński: Witold Waszczykowski desperacko walczy o pozycję w rządzie

- Witold Waszczykowski nie załapał, że prezes już załapał, że sprawa z Tuskiem była błędem i wiatr wieje w inną stronę – skomentował Michał Kamiński poniedziałkową wypowiedź szefa dyplomacji. Minister spraw zagranicznych powiedział, że wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej został sfałszowany. Według byłego polityka PiS, w partii obecnie toczy się walka o fotel szefa MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Kamiński: Witold Waszczykowski desperacko walczy o pozycję w rządzie
(WP.PL)
d2etjer

Polityk Unii Europejskich Demokratów stwierdził, że szef MSZ mający takie doświadczenie jak Witold Waszczykowski musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich słów. Zwrócił też uwagę, że od słów szefa MSZ odciął się minister w kancelarii prezydenta i rzecznik rządu.

- To jest jego desperacka walka o pozycję wewnątrz rządu, bo wiemy o tym, że są potężni pretendenci, którzy czyhają na jego funkcję. I zaczęła się poważna walka pod dywanem o to, kto będzie ministrem spraw zagranicznych – powiedział w Radiu ZET Michał Kamiński.

Poseł UED nie chciał spekulować, kto jest pretendentem na to stanowisko. Jednak na giełdzie nazwisk są Adam Bielan i Ryszard Czarnecki. Według Michała Kamińskiego, Adam Bielan ma szanse w tej walce. Dodał, że obaj politycy mają większe kompetencje do objęcia tej funkcji, niż Witold Waszczykowski.- To jest ta funkcja, w której życzyć należy Polsce jak najlepszego ministra – podsumował.

Źródło: Radio ZET

d2etjer

Podziel się opinią

Share

d2etjer

d2etjer
Więcej tematów