Trwa ładowanie...

Michał Dworczyk kandydatem PiS na prezydenta Warszawy? "Cieszy się zaufaniem"

Jak podaje "Rzeczpospolita" Michał Dworczyk, jest aktualnie najpoważniejszym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy. W siedzibie PiS trwa spotkanie w tej sprawie.
Share
 Szef Kancelarii Premiera jest najpoważniejszym kandydatem na fotel prezydenta Warszawy
Szef Kancelarii Premiera jest najpoważniejszym kandydatem na fotel prezydenta Warszawy Źródło: East News, Fot: Stefan Maszewski
d2ekn0c

W siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej trwa władz rządzącej koalicji w sprawie wyborów samorządowych i wyłonienia kandydatów przedstawicieli obozu władzy na prezydentów największych miast.

Michał Dworczyk aktualnie jest szefem Kancelarii Premiera Mateusza Morawieckiego.

d2ekn0c

Od dawna spekuluje się też o powrocie Biedronia do ogólnopolskiej polityki lub o ewentualnym kandydowaniu w Warszawie. Sam oznajmił, że "nie jest zainteresowany" startem w stolicy, choć docierają do niego sygnały, że gdyby to zrobił, miałby szansę na dobry wynik.

To prawda. Z sondażu Kantar Millward Brown dla WP wynika, że gdyby Robert Biedroń ogłosił start, miałby już dziś trzecie miejsce z poparciem rzędu 16 proc. Gdyby był wspólnym kandydatem lewicy i otrzymał wsparcie Ryszarda Kalisza i Adriana Zandberga, miałby dokładnie takie samo poparcie co Patryk Jaki i drugie miejsce.

Źródło: Rzeczpospolita

d2ekn0c

Podziel się opinią

Share
d2ekn0c
d2ekn0c
Więcej tematów