Trwa ładowanie...
d1og4v6

PiS chce sprzedać nieruchomość unikając podatku. Wykorzystuje firmę słup na Cyprze

Związana z PiS spółka Srebrna chce sprzedać projekt "Srebrna Tower". Robi to za pomocą spółki, która do nieruchomości nie ma praw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Działkę, na której stoi budynek należący do firmy SREBRNA Sp. z o.o, sprzedaje cypryjska spółka Conarius
Działkę, na której stoi budynek należący do firmy SREBRNA Sp. z o.o, sprzedaje cypryjska spółka Conarius (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
d1og4v6

Działka przy rogu ulic Srebrnej i Towarowej należy do firmy kontrolowanej przez Instytut im. Lecha Kaczyńskiego. Ma tam powstać 47-piętrowy wieżowiec na 190 m. Przy ofercie sprzedaży PiS oferuje też wykreślenie z ewidencji zabytków, stojących tam starych biur fabrycznych - podaje "Gazeta Wyborcza".

Jedynym właścicielem jest firma Srebrna sp. z.o.o. Jednak projekt "Srebrna Tower" sprzedaje cypryjska spółka Conarius. To pośrednik, dzięki któremu PiS chce uniknąć płacenia podatku w Polsce. Dzięki takiej operacja spółka zaoszczędzi kilkanaście milionów zł.

Oferta ma też kilka innych nieścisłości. Spółka nie ma pozwolenia na budowę tak wysokiego budynku. Dopiero stara się o taką możliwość. Nieruchomość pochodzi też z uwłaszczenia majątku państwa. Odebrać chcieli ją jej spadkobiercy i warszawska PO.

d1og4v6

Zobacz także: Rząd sięga po nasze pieniądze po raz kolejny

Sprawa budzi emocje, bo na ratusz wywierane są naciski, aby pozwolenie na budowę zostało wydane jak najszybciej. Ma to umożliwić szybszą sprzedaż działki. PiS miał wynagrodzić także urzędnika, który wydał korzystną decyzję ws. działki. Został wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d1og4v6

Podziel się opinią

Share
d1og4v6
d1og4v6
Więcej tematów