Trwa ładowanie...
d4psrwm
IAR

Michaił Lesin, były doradca Władimira Putina, znaleziony martwy w Waszyngtonie

Były doradca Władimira Putina, twórca telewizji Russia Today Michaił Lesin został znaleziony martwy w Waszyngtonie. Amerykanie poinformowali o zgonie ambasadę Rosji.
Share
Michaił Lesin z Władimirem Putinem w 2002 roku
Michaił Lesin z Władimirem Putinem w 2002 rokuŹródło: Wikimedia Commons, Fot: www.kremlin.ru, CC-BY-3.0
d4psrwm

Według dziennika "Washington Post" ciało 57-letniego Michaiła Lesina znaleziono w hotelu w popularnej waszyngtońskiej dzielnicy Dupont Circle. Amerykańska policja prowadzi śledztwo w sprawie przyczyny zgonu. W dochodzeniu pomagają przedstawiciele ambasady rosyjskiej. Telewizja Russia Today twierdzi, że Lesin zmarł na zawał serca.

Michaił Lesin był ministrem do spraw prasy, radia i telewizji w latach 1999-2004. Przez kolejnych pięć lat doradzał Władimirowi Putinowi. Był jedną z najbardziej wpływowych postaci na rynku mediów w Rosji.

W ubiegłym roku republikański senator Robin Wicker domagał się wszczęcia śledztwa w sprawie majątku Lesina, między innymi nieruchomości w Kalifornii wartych 28 milionów dolarów. Wicker sugerował, że rosyjski urzędnik, który wchodzi w posiadanie tak dużego majątku, prawdopodobnie dopuścił się korupcji.

d4psrwm

Podziel się opinią

Share
d4psrwm
d4psrwm
Więcej tematów