PolskaMiasto zakazuje koncertów na Wyspie Słodowej. Było zbyt wiele skarg

Miasto zakazuje koncertów na Wyspie Słodowej. Było zbyt wiele skarg

Czy to koniec juwenaliów na wrocławskiej Wyspie Słodowej? Zarząd Zieleni Miejskiej podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych na Wyspie od 1 stycznia 2015 r. Zakaz dotyczy imprez masowych, czyli takich, których liczba uczestników przekracza 1000.

Miasto zakazuje koncertów na Wyspie Słodowej. Było zbyt wiele skarg
Źródło zdjęć: © Facebook.com/naWyspieSlodowej

15.10.2014 | aktual.: 18.10.2014 10:51

Powodem do podjęcia takie decyzji były liczne pisma kierowane do Zarządu. - Do ZZM wpływały wnioski i prośby od mieszkańców, właścicieli okolicznych hoteli oraz Rady Osiedla Nadodrze o ograniczenie hałaśliwych imprez na Wyspie Słodowej - tłumaczy Małgorzata Szafran z ZZM, który jest zarządcą terenu.

Marek Kochanowski z Hotelu Tumskiego mówi, że problemem dla gości hotelowych były nie tyle same koncerty, co wielogodzinne przygotowania i próby do nich. Twierdzi, że od wielu lat pisał do magistratu wnioski o ograniczenie imprez na Wyspie Słodowej.

Na Wyspie Słodowej odbywa się rokrocznie wiele imprez i koncertów, a od kilku lat organizowane są tam również juwenalia.

- Ta decyzja to spora przeszkoda dla organizacji juwenaliów. Przez kilka ostatnich lat staraliśmy się również o zgodę Akademii Wychowania Fizycznego na udostępnienie dla potrzeb juwenaliów Pól Marsowych (terenów przyległych do Stadionu Olimpijskiego), jednak AWF nie daje nam na to pozwolenia twierdząc, że studenci zdewastują ten teren - mówi w rozmowie z WP.PL Karol Przywara, przewodniczący Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Również teraz studenci UWr. będą starali się uzyskać zgodę AWF-u. Jeśli jednak odpowiedź Akademii będzie odmowna, problem stanie się jeszcze większy.

- Niestety, nie mamy własnych terenów, na których można byłoby zorganizować masową imprezę, taką jak juwenalia. Ważne jest także, by miejsce, w którym będą się one odbywać, nie było zbyt oddalone od centrum Wrocławia. Jeśli dostaniemy odmowę od AWF-u, zapytamy o alternatywne rozwiązanie prezydenta miasta - być może będzie to wrocławski Rynek, skoro z powodzeniem odbywają się tam imprezy sylwestrowe? - kontynuuje Przywara.

Magistrat nie odpowiada na razie na tę sugestię. Sprzeciw wobec decyzji ZZM wyraziło wielu przedstawicieli środowisk samorządowych oraz kulturalnych.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)