Trwa ładowanie...

Miasto wystawia na sprzedaż budynek, w którym działa komisariat

Gmina Wrocław na targach we francuskim Cannes zachęca do zakupu miejskich nieruchomości, w tym – budynku obecnego komisariatu policji Wrocław-Krzyki. Problem w tym, że obecnie nie wiadomo, kiedy funkcjonariusze wyniosą się z willi przy al. Jaworowej.

Miasto wystawia na sprzedaż budynek, w którym działa komisariatŹródło: DaimlerChrysler, fot: Zdzisław K.
d28jr13

Wrocław, podobnie kilka innych największych miast Polski, bierze właśnie udział w Międzynarodowych Targach Nieruchomości MIPIM 2015 w Cannes. Jak podkreślają urzędnicy miejscy, prestiż tej imprezy jest bardzo duży i ma być obecnych na niej prawie 4500 inwestorów. Stoisko Wrocławia nawiązuje wyglądem do ostatnio zrealizowanych w mieście inwestycji, choć znajdują się na nim także elementy promujące Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury oraz gospodarza World Games 2017.

Stolica Dolnego Śląska ma całkiem szeroką dla inwestorów ofertę zarówno terenów w strefach ekonomicznych, jak i nieruchomości. Wśród nich znalazły się m.in. tereny w okolicach Jerzmanowa oraz Poświętnego, w okolicach Obwodnicy Śródmiejskiej. Lista budynków, które wystawia na sprzedaż miasto jest obszerna i znalazły się na niej między innymi nieruchomości przy Włodkowica oraz Ruskiej oraz al. Jaworowej 12.

Niby zastrzeżeń mieć nie można, jednak al. Jaworowa 12 to adres komisariatu policji Wrocław-Krzyki. Policjanci jednak od co najmniej roku mają zostać przeniesieni do nowej siedziby przy ul. Ślężnej, a przyszłości willi przy Jaworowej zadecyduje Gmina Wrocław. Póki co, w budynku przy Ślężnej wciąż trwają odbiory techniczne, a dopóki funkcjonariusze nie opuszczą obecnej siedziby komisariatu, potencjalny inwestor nie rozpocznie żadnych prac przy Jaworowej.

d28jr13

- Obok odbiorów w budynku nowego komisariatu trwają prace uzupełnieniowe oraz drobne poprawki. Komisariat musi zostać również włączony do sieci teleinformatycznej – mówi WP nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nie wiadomo jednak obecnie, kiedy policjanci z komisariatu Wrocław-Krzyki przeniosą się do budynku przy Ślężnej. Pierwotnie nowy komisariat miał być gotowy do oddania w 2013 r., jednak wykonawca wycofał się z inwestycji. Jesienią 2013 r. budowę przejęła Skanska i wedle zapewnień policjanci mieli przenieść się do budynku w październiku 2014 r.

O sprawie dalszych losów willi przy Jaworowej i przenosinach policjantów na Ślężną będziemy jeszcze informować.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d28jr13
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28jr13
Więcej tematów