Trwa ładowanie...

Miasto Poznań stało się jedynym właścicielem Międzynarodowych Targów Poznańskich

W poniedziałek minister Skarbu Państwa oraz prezydent Poznania podpisali umowę nieodpłatnego przekazania miastu 60 proc. udziałów spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tym samym miasto Poznań stało się jedynym właścicielem posiadającym 100 proc. jej udziałów.

Share
Miasto Poznań stało się jedynym właścicielem Międzynarodowych Targów Poznańskich
Źródło: Urząd Miasta Poznania
d1tair4

Do tej pory Międzynarodowe Targi Poznańskie miały dwóch właścicieli – 60 proc. udziałów należało do Skarbu Państwa, a 40 proc. do miasta Poznań. Przez lata w stolicy Wielkopolski dyskutowało się o przyszłości targów – padały nawet propozycje ich prywatyzacji.

W poniedziałek minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podpisali umowę komunalizacji obiektu. Na jej mocy to miasto Poznań stało się właścicielem 100 proc. udziałów w spółce.

d1tair4

- Nie ukrywam, że do Poznania przyjeżdżam z respektem. Wiem, że są tu ludzie gospodarni. Wierzę, że podpisanie tego porozumienia rozwinie targi i da miastu nowe możliwości – mówi minister Andrzej Czerwiński.

Targi od 90 lat są chlubą Poznania. To tutaj odbywają się największe imprezy targowe wielu bardzo różnych branż, a także konferencje i spotkania najwyższego szczebla. Wystarczy chociażby przypomnieć konferencję klimatyczną ONZ z 2008 r.

Komunalizacja Międzynarodowych Targów Poznańskich ma przyczynić się do rozszerzenia współpracy pomiędzy spółką a miastem Poznań.

- Czeka nas teraz wiele pracy, gdyż musimy pokazać, że w pełni zasłużyliśmy na takie zaufanie ze strony Skarbu Państwa. Będziemy szukać różnych pomysłów, które pozwolą nam wraz z władzami MTP zrobić wiele dobrego dla miasta – powiedział po podpisaniu umowy prezydent Jacek Jaśkowiak, zapowiadając, że władze Poznania mają już kilka pomysłów na nowe wydarzenia, których areną mogą stać się targi.

Prezydent zapewnił też, że spółka osiągająca od lat znakomite wyniki finansowe nie ma być dla miasta źródłem dodatkowych dochodów. Zarabiane pieniądze tak jak do tej pory mają być przeznaczane na kolejne inwestycje gwarantujące rozwój MTP.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1tair4

Podziel się opinią

Share
d1tair4
d1tair4
Więcej tematów