Trwa ładowanie...

Miasto Poznań stało się jedynym właścicielem Międzynarodowych Targów Poznańskich

W poniedziałek minister Skarbu Państwa oraz prezydent Poznania podpisali umowę nieodpłatnego przekazania miastu 60 proc. udziałów spółki Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tym samym miasto Poznań stało się jedynym właścicielem posiadającym 100 proc. jej udziałów.

Share
Miasto Poznań stało się jedynym właścicielem Międzynarodowych Targów PoznańskichŹródło: Urząd Miasta Poznania
d1a1c3c

Do tej pory Międzynarodowe Targi Poznańskie miały dwóch właścicieli – 60 proc. udziałów należało do Skarbu Państwa, a 40 proc. do miasta Poznań. Przez lata w stolicy Wielkopolski dyskutowało się o przyszłości targów – padały nawet propozycje ich prywatyzacji.

W poniedziałek minister Skarbu Państwa Andrzej Czerwiński oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podpisali umowę komunalizacji obiektu. Na jej mocy to miasto Poznań stało się właścicielem 100 proc. udziałów w spółce.

- Nie ukrywam, że do Poznania przyjeżdżam z respektem. Wiem, że są tu ludzie gospodarni. Wierzę, że podpisanie tego porozumienia rozwinie targi i da miastu nowe możliwości – mówi minister Andrzej Czerwiński.

d1a1c3c

Targi od 90 lat są chlubą Poznania. To tutaj odbywają się największe imprezy targowe wielu bardzo różnych branż, a także konferencje i spotkania najwyższego szczebla. Wystarczy chociażby przypomnieć konferencję klimatyczną ONZ z 2008 r.

Komunalizacja Międzynarodowych Targów Poznańskich ma przyczynić się do rozszerzenia współpracy pomiędzy spółką a miastem Poznań.

- Czeka nas teraz wiele pracy, gdyż musimy pokazać, że w pełni zasłużyliśmy na takie zaufanie ze strony Skarbu Państwa. Będziemy szukać różnych pomysłów, które pozwolą nam wraz z władzami MTP zrobić wiele dobrego dla miasta – powiedział po podpisaniu umowy prezydent Jacek Jaśkowiak, zapowiadając, że władze Poznania mają już kilka pomysłów na nowe wydarzenia, których areną mogą stać się targi.

Prezydent zapewnił też, że spółka osiągająca od lat znakomite wyniki finansowe nie ma być dla miasta źródłem dodatkowych dochodów. Zarabiane pieniądze tak jak do tej pory mają być przeznaczane na kolejne inwestycje gwarantujące rozwój MTP.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1a1c3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a1c3c
d1a1c3c
Więcej tematów