Trwa ładowanie...
d1aa4k2

Miasto organizuje konsultacje ws. Wyspy Słodowej. Przedstaw swój pomysł na to miejsce

Za kilka dni miasto uruchomi specjalną platformę internetową, dzięki której będzie można przedstawić swoje pomysły dotyczące przyszłości wrocławskiej Wyspy Słodowej. Z inicjatywą konsultacji społecznych wyszedł prezydent Rafał Dutkiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto organizuje konsultacje ws. Wyspy Słodowej. Przedstaw swój pomysł na to miejsce
(WP, Fot: Michał Dzierżak)
d1aa4k2

Już za kilka dni powinna ruszyć specjalna platforma internetowa, która będzie stanowiła jeden z kluczowych elementów konsultacji społecznych dotyczących przyszłości Wyspy Słodowej we Wrocławiu i jej przeznaczenia oraz zagospodarowania. Jak podkreślił Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, przygotowanie konsultacji społecznych jest dowodem na to, że ratusz sprawę Wyspy traktuje poważnie.

- Cieszę się, że mieszkańcy Wrocławia chcą dyskutować o ważnych sprawach i widzę potrzebę ponownego przemyślenia koncepcji zagospodarowania Wyspy Słodowej. Chcemy pokazać mieszkańcom, jak dużo działamy w sprawie Wyspy, chcemy też wysłuchać ich pomysłów na tę przestrzeń - powiedział Dutkiewicz.

Prezydent zapowiedział także otwarcie się na pomysły dotyczące zagospodarowania kamienicy na Wyspie Słodowej, choć jak dodał, przyjęta przez miasto koncepcja prywatyzacji wydaje mu się być dobra. Zupełnie innego zdania są aktywiści z grupy Wyspa Słodowa 7, którzy chcą, by jedyna kamienica na Wyspie została przekazana w ręce mieszkańców miasta wraz z planem jej zagospodarowania jako przestrzeni społeczno-artystycznej.

d1aa4k2

Grupa Inicjatywna Wyspa Słodowa 7 zorganizowała w ubiegłym tygodniu spotkanie, którego zadaniem było przedstawienie celu aktywistów, pomysłów działań i inicjatyw, które miałyby się dziać na Wyspie Słodowej. Podczas spotkania obecni byli mieszkańcy Wrocławia, artyści, działacze społeczni, aktywiści.

- Ciągle zbieramy pomysły na zagospodarowanie przestrzeni Wyspy i czekamy też na to, co przyniosą zorganizowane przez miasto konsultacje społecznego - mówi Wirtualnej Polsce Jakub Szymczak z WS7.

Konsultacje społeczne poprowadzi oraz przygotuje Bartłomiej Świerczewski, zajmujący się w ratuszu m.in. budżetem obywatelskim, Łukasz Medeksza z Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Szymon Sikorski i Maciej Nowaczyk z portalu miejskiego wroclaw.pl.

O sprawie Wyspy Słodowej będziemy jeszcze informować.

d1aa4k2

Podziel się opinią

Share
d1aa4k2
d1aa4k2
Więcej tematów