Trwa ładowanie...

Miasteczko kontenerowe hitem TikToka. Wiemy, dla kogo powstało

Film prezentujący miasteczko kontenerowe powstałe kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Ukrainą pojawił się w mediach społecznościowych i od razu wzbudził wiele emocji. Jak ustaliła WP, to baza budowy firmy, która rozpocznie wkrótce budowę drogi ekspresowej S17 z Zamościa w kierunku granicy w Hrebennem.

Miasteczko kontenerowe to baza budowy firmy, która rozpocznie wkrótce budowę drogi ekspresowej S17Miasteczko kontenerowe to baza budowy firmy, która rozpocznie wkrótce budowę drogi ekspresowej S17Źródło: GDDKiA, TikTok
d2cy9ra
d2cy9ra

"Ktoś wie, co tu się święci? Relokacja?!" - zapytał użytkownik portalu TikTok, który zamieścił krótki filmik przedstawiający miasteczko kontenerowe powstałe w Tarnawatce (woj. lubelskie), około 30 kilometrów od granicy z Ukrainą. Na filmie widać, że miasteczko jest złożone z co najmniej kilkunastu dużych, białych kontenerów.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, na filmie widać działkę znajdującą się tuż przy drodze wjazdowej do Tarnawatki od strony Huty Tarnawackiej. To właśnie tuż obok znajdzie się węzeł drogowy Tarnawatka, który powstanie na nowej drodze ekspresowej S17 prowadzącej od Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego oraz dalej do granicy Polski z Ukrainą w Hrebennem.

Baza firmy GDDKiA
Baza budowy firmy Kolin İnşaat powstała w polu pod lasem, tuż obok miejsca, gdzie powstanie węzeł "Tarnawatka" na nowej drodze S17Źródło: GDDKiA

A widoczne na filmie miasteczko kontenerowe to baza budowy tureckiej firmy Kolin İnşaat Turizm Sanayı ve Ticaret A.Ş., która wygrała przetarg (zaoferowała 822 mln zł) na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka ekspresówki z Zamościa do Tomaszowa Lubelskiego.

- Jeszcze nie byłem na miejscu, ale rzeczywiście osiedle jest dość duże. Jak wykonawcy przyjeżdżali do nas w celach informacyjnych, to mówili, że zamieszka tam do 170 osób - mówi Wirtualnej Polsce wójt Tarnawatki Piotr Pasieczny.

Dodaje, że część kontenerów ma również służyć jako magazyny i zaplecze całej inwestycji.

d2cy9ra

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nielegalni migranci uciekali przez staw. Wpadli w Lubuskiem

Turecka firma w popularnym polskim serwisie z ogłoszeniami poszukuje pracowników. Najlepiej płatna jest oferta dla kierownika budowy do wspomnianej inwestycji drogowej, który będzie mógł zarobić 24-26 tys. zł miesięcznie. Poza tym firma szuka 7 innych osób na stanowiska kierownicze lub specjalistyczne. W każdym przypadku jako miejsce wykonywania pracy jest wskazana ul. Jasna 100 w Tarnawatce, czyli właśnie wspomniana wcześniej baza, którą sfilmował użytkownik portalu TikTok.

- Z tego, co mi wiadomo, to w sierpniu ruszą roboty budowlane. W drugiej części gminy ta sama firma zbudowała wytwórnię masy betonowej i bitumicznej - dodaje wójt Tarnawatki.

d2cy9ra

Pytania w sprawie budowy miasteczka wysłaliśmy do polskiego oddziału tureckiej firmy Kolin İnşaat. Czekamy na odpowiedzi.

Budowa S17 do granicy z Ukrainą

Jak informują drogowcy, obecnie na etapie realizacji są trzy odcinki S17 od Zamościa w kierunku Hrebennego. Dla trzech odcinków tej trasy (w sumie niespełna 50 km), wykonawcy złożyli w ubiegłym roku wnioski do wojewody lubelskiego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

- Procedura jest w toku. Obecnie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie w zakresie ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Po zakończeniu tej procedury, a następnie wydaniu decyzji ZRID, będą mogły rozpocząć się prace budowlane, co planowane jest w tym roku - informuje Łukasz Minkiewicz, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

d2cy9ra

Wizualizację przebiegu całej trasy można znaleźć na filmie udostępnionym przez GDDKiA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wizualizacja S17 Zamość Południe - Tomaszów Lubelski (01/2022)

Wójt Tarnawatki przyznaje, że ludzie czekają na drogę. - W tej chwili droga krajowa nr 17 w kierunku granicy przebiega przez centrum naszej miejscowości. Myślę, że budowa nowej trasy podniesie komfort nie tylko dla podróżujących, ale i dla mieszkańców - mówi wójt Pasieczny.

d2cy9ra

Paweł Buczkowski, dziennikarz Wirtualnej Polski

Napisz do autora: pawel.buczkowski@grupawp.pl

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2cy9ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cy9ra
Więcej tematów