Trwa ładowanie...
d3cnlsk

Miał papierosy za milion, wpadł na rutynowej kontroli

126 tys. paczek o szacowanej wartości ok. miliona zł - taką ilość papierosów przemycał kierowca ciężarówki zatrzymany do rutynowej kontroli przez inspektorów transportu drogowego - poinformował rzecznik Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

d3cnlsk
d3cnlsk

Inspektorzy warmińsko-mazurskiego inspektoratu zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie miał licencji na wykonywanie transportu. - W dokumencie przewozowym kierowca miał napisane, że przewozi plastikowe elementy, natomiast po otwarciu skrzyni okazało się, że w środku znajdowały się przemycone papierosy, w sumie 126 tys. paczek o szacowanej wartości ponad miliona złotych - powiedział rzecznik.

Jak dodał Gajadhur, w dokumencie przewozowym kierowca miał wpisane, że jedzie do Gdańska, on sam zeznał natomiast, że miał się z kimś spotkać na jednym z parkingów w okolicach Elbląga.

Ciężarówkę i kierowcę przejęli wezwani przez inspektorów transportu drogowego celnicy.

- W pojeździe znaleźliśmy też polskie tablice rejestracyjne. Sam kierowca zeznał, że nic nie wiedział na temat przewożonego ładunku - powiedział Gajadhur.

d3cnlsk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cnlsk
Więcej tematów