Trwa ładowanie...
d1jc8ss

Mgła w Gdańsku: Pasażerowie na lotnisku mają problem

Mgła i niskie chmury zatruły życie pasażerów na lotnisku w Gdańsku. Są opóźnienia. Część lotów przekierowano, a niektóre nawet odwołano. Sytuację pogarsza fakt, że od września nie udało się naprawić systemu nawigacyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot lądujący we mgle w Gdańsku
Samolot lądujący we mgle w Gdańsku (WOJCIECH STROZYK/REPORTER / East News)
d1jc8ss

Mgła ograniczyła widoczność na lotnisku w Gdańsku do 400 metrów. Jeszcze gorszą wiadomością jest niska podstawa chmur wynosząca zaledwie 30 metrów. Przy takiej pogodzie ostatnie kondygnacje 10 piętrowego bloku nikną w chmurach.

- Nawet gdyby lotnisko miało system ILS najlepszej kategorii, niemożliwe byłoby wykonywanie lotów - powiedział dyżurny portu lotniczego pytany przez „Radio Gdańsk”.

Port Lotniczy Gdańsk
Podziel się
d1jc8ss

Z tego powodu odwołano, m. in., loty do Kopenhagi i Londynu-Standsted. Do Wrocławia pasażerowie pojechali autobusem. Część rejsów przekierowano do Bydgoszczy.

Nic nie wskazuje na to, żeby pogoda miała się po prawić, a do tego od 21 września nie udało się naprawić uszkodzonego systemu wsparcia nawigacyjnego dla pilotów ILS II kategorii. Z powodu usterki obsługa musi używać mniej dokładnego trybu I kategorii.

Indie się zmieniają. Zobacz największy program budowy toalet w historii świata

d1jc8ss

Informacje o lotach opóźnionych, odwołanych i przekierowanych znaleźć można na stronie internetowej gdańskiego lotniska.

Lotnisko i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydały na ILS II kategorii około 64 mln. złotych. System oddano do użytku pod koniec 2015 r. System nadal objęty jest gwarancją, co oznacza, że awarię zobowiązany jest usunąć dostawca. Według Radia Gdańsk, najpóźniej do końca stycznia 2019 r. lotnisko powinno wrócić do funkcjonowania w trybie ILS II kategorii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1jc8ss

d1jc8ss
d1jc8ss
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów