Trwa ładowanie...

Mgła jak mleko - prognoza pogody na 16 i 17 października

Południowa oraz południowo zachodnia część Europy znajduje się pod wpływem wyżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Norweskim i Rumunią.

Share
Mgła jak mleko - prognoza pogody na 16 i 17 października
Źródło: AFP, Fot: Fabrice Cofrini
dsidm3t

Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia, jedynie w południowo wschodniej części kraju pogodę kształtuje niż znad Rumunii. Od południowego zachodu rozbudowuje się słaby klin wyżowy. Z północnego zachodu napływa polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosnąć.

dsidm3t

Środa

W środę w kraju zachmurzenie duże lub całkowite, na północy miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, początkowo w zachodniej połowie kraju, później również w centrum i na południowym wschodzie. Na południu Polski deszcz okresami o natężeniu umiarkowanym. Na Górnym Śląsku i w Małopolsce prognozowana wysokość opadów do 12 mm, a w Karpatach do 25 mm. Wysoko w Tatrach okresowo także opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna przeważnie od 10 do 15 st C, a w kotlinach górskich od 7 do 10 st C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i w Karpatach oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej opady deszczu. Wysoko w Tatrach także opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W wielu miejscach mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m. Temperatura minimalna od 3 do 8 st C, w rejonach podgórskich od 2 do 5 st C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Czwartek

W czwartek zachmurzenie przeważnie duże. W północno-zachodniej połowie kraju okresami opady deszczu. Wysoko w Sudetach opady deszczu ze śniegiem. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m. Temperatura maksymalna od 10 do 15 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Warszawa

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami silne zamglenia i mgły. Temperatura minimalna 6 st C. Wiatr słaby, zmienny. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 14 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dsidm3t

Podziel się opinią

Share
dsidm3t
dsidm3t
Więcej tematów