Trwa ładowanie...
30-12-2014 10:33

Metro w Kijowie ostrzega: może dojść do aktów terrorystycznych

Władze kijowskiego metra zwróciły się do użytkowników podziemnej kolei o szczególną uwagę w okresie nadchodzących świąt Nowego Roku i Bożego Narodzenia, które przypada według wschodniego kalendarza za kilka dni. W apelu podkreślono, iż w trudnym dla Ukrainy okresie czas świąteczny może być wykorzystany przez prowokatorów i dywersantów do aktów terrorystycznych lub dywersyjnych.

Share
Metro w Kijowie ostrzega: może dojść do aktów terrorystycznychŹródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d446skl

Władze kijowskiego metra proszą pasażerów - zarówno mieszkańców stolicy, jak i przyjezdnych - o zwracanie uwagi na wszelkie nietypowe sytuacje zaobserwowane przez nich na podziemnych stacjach oraz w pociągach.

W szczególności prosi się pasażerów o słuchanie wszelkich komunikatów ostrzegawczych, stosowanie się do zaleceń służb porządkowych oraz informowanie o pojawiającym się zadymieniu lub pozostawionych bez nadzoru pakunkach.

Powodem ostrzeżeń i zaleceń są obawy, iż w okresie świątecznym może dojść do aktów terrorystycznych lub dywersyjnych.

d446skl

W ostatnim okresie takie działania nastąpiły w kilku miastach Ukrainy. Polegały na podkładaniu ładunków wybuchowych w obiektach, które były własnością wolontariuszy pomagających ukraińskiej armii lub były przez wolontariuszy wykorzystywane. Działo się tak na przykład w Charkowie i Odessie. Celem akcji było zastraszanie miejscowej ludności przez prorosyjskich dywersantów.

Zobacz również wideo: Broń rebeliantów w Kijowie
d446skl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d446skl
d446skl
Więcej tematów