Trwa ładowanie...
d4bkewc

Metodą "na wnuczka" wyłudzili 50 tys. zł

Policjanci z Gorzowa poszukują oszustów, którzy metodą na tzw. wnuczka wyłudzili prawie 50 tys. zł od dwóch mieszkanek Gorzowa. Jednocześnie ostrzegają starszych ludzi przed przestępcami.

d4bkewc
d4bkewc

Jak poinformowała Justyna Migdalska z zespołu prasowego lubuskiej policji, 44 tys. zł straciła 83-latka, która uwierzyła, że gotówki potrzebuje jej siostrzeniec, pod którego podszył się oszust.

W kolejnym przypadku 60-latka straciła 3,5 tys. zł i dwa złote pierścionki. Tym razem oszuści zastosowali niecodzienną metodę. Jako pierwszy zadzwonił do pokrzywdzonej "szwagier" i poprosił o pieniądze. Po chwili kobieta odebrał telefon od osoby podającej się za policjanta, który wie o oszuście i należy mu przekazać pieniądze, aby go ująć. Tak też zrobiła 60-latka.

O tym, że padła ofiarą oszusta kobieta dowiedziała się od policji, chcąc sprawdzić czy fałszywy szwagier został zatrzymany.

Wszystkie osoby, które mogą cokolwiek wiedzieć o podobnych zdarzeniach proszone są o pilny kontakt z gorzowską komendą pod nr 095 72-12-081 lub bezpośrednio pod nr 997.
d4bkewc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bkewc
Więcej tematów