Trwa ładowanie...

Merkel: chciałam otworzyć restaurację

• Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w wywiadzie dla tygodnika kół gospodarczych "Wirtschaftswoche", że jako studentka myślała o tym, żeby otworzyć restaurację • Po upadku NRD nie zdążyła jednak zrealizować swojego projektu, gdyż została ministrem
Share
Merkel: chciałam otworzyć restaurację
Źródło: PAP/DPA, Fot: Bernd von Jutrczenka
d2w0v20

- Jako studenci organizowaliśmy w klubie studenckim dyskoteki. Pracowałam przy organizacji tych imprez i myślałam wtedy, że mogłabym prowadzić miłą knajpkę - powiedziała Merkel dziennikarce "Wirtschaftswoche.

- Po zjednoczeniu Niemiec, gdy te plany stały się realne, miałam zbyt dużo do roboty, ponieważ zaraz weszłam do rządu - tłumaczyła Merkel. Jak zaznaczyła, fascynujące jest dla niej to, że przedsiębiorcy "nigdy nie stoją w miejscu", nawet gdy "interes się kręci", lecz cały czas szukają nowych pomysłów, coś dokupują, myślą nad ekspansją swoich firm.

We wcześniejszych wywiadach Merkel deklarowała, że w wolnych chwilach chętnie gotuje.

d2w0v20

Merkel studiowała w latach 1973 - 1978 fizykę w Lipsku. W pierwszych wyborach parlamentarnych po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku zdobyła mandat do Bundestagu, a wkrótce potem dostała od Helmuta Kohla nominację na ministra do spraw kobiet i młodzieży.

Redakcja opublikowała w sobotę na swojej stronie internetowej fragment wywiadu. Cała rozmowa ukaże się w papierowej wersji tygodnika w poniedziałek.

Zobacz także: Francois Hollande, Władimir Putin i Angela Merkel rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy

d2w0v20

Podziel się opinią

Share
d2w0v20
d2w0v20
Więcej tematów