Trwa ładowanie...
d1hdqw2

Menu z "Titanica" zlicytowane za 17 tys. funtówWrak `Titanica` na dnie Atlantyku (AFP)
Menu śniadaniowe ze statku "Titanic" zostało sprzedane na aukcji za niemal 17 tys. funtów - doniosły w niedzielę brytyjskie media.

d1hdqw2
d1hdqw2

Jadłospis został zabrany z najsłynniejszego liniowca świata przez pasażera Stanleya May'a, który opuścił statek w Queenstown w Irlandii, przed katastrofą.

Spis dań był atrakcją licytacji w Southampton i został kupiony przez kolekcjonera z USA. Potencjalnych nabywców przyciągał fakt, iż menu jest jedną z niewielu pamiątek z dziewiczego, tragicznego rejsu "Titanica", które ocalały nietknięte.

Na sprzedaż wystawiono również pocztówkę, która May wysłał swojej córce (sprzedana za 5,5 tys. funtów), zapis pieśni religijnych (7 tys. funtów) oraz poduszeczkę ma igły, kupioną u pokładowego fryzjera (36 tys. funtów).

W nocy 14 kwietnia 1912 r. "Titanic" - wówczas największy statek pasażerski świata - zderzył się z górą lodową na północnym Atlantyku. Do Nowego Jorku na jego pokładzie płynęło wtedy 2215 osób. W katastrofie zginęło około 1500 pasażerów. Wszystkich ocalałych przyjął na pokład statek "Carpathia". (kar)

d1hdqw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hdqw2
Więcej tematów