Trwa ładowanie...
d260fxb

Meksyk nie zapłaci za mur, który obiecał Donald Trump

• Claudia Ruiz Massieu: nie przewidujemy płacenia za mur
• Trump w czasie kampanii obiecał budowę muru na granicy USA i Meksyku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump
Donald Trump (AFP, Fot: JEFF KOWALSKY)
d260fxb

Minister spraw zagranicznych Meksyku Claudia Ruiz Massieu zapowiedziała, że jej rząd nie zapłaci za budowę muru wzdłuż granicy z USA.

Donald Trump w czasie kampanii obiecywał budowę ogromnego muru i zmuszenie Meksyku do opłacenia konstrukcji. Twierdził, że "gwałciciele i inni przestępcy" nielegalnie przedostają się z Meksyku do USA.

Biznesmen twierdził także, że deportuje miliony nielegalnych imigrantów.

d260fxb

- Meksykański rząd jasno i wymownie wyraził swe stanowisko, że nie przewidujemy płacenia za mur - oświadczyła szefowa meksykańskiej dyplomacji.

Wobec perspektywy napływu z USA fali Meksykanów mieszkających w tym kraju oświadczyła, że Meksyk jest "przygotowany na każdą sytuację, jaka może powstać". - Już od lat więcej Meksykanów wraca ze Stanów Zjednoczonych niż tam wyjeżdża; model migracji uległ bowiem zmianie - podkreśliła z naciskiem szefowa meksykańskiego MSZ.

Zapowiedziała, że jej kraj będzie się starał stworzyć przestrzeń dialogu z nowym amerykańskim rządem, aby przedstawić "to, co go niepokoi" i uczynić z okresu przejściowego w Stanach Zjednoczonych "konkretną szansę".

Ruiz Massieu pokreśliła, że po wizycie Donalda Trumpa w Meksyku kontakty jej rządu z kandydatem na prezydenta USA nie uległy przerwaniu, a Meksyk "nie mieszał się" do procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych.

d260fxb

Podziel się opinią

Share
d260fxb
d260fxb