ycipk-1k20sl
ycipk-1k20sl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Mein Kampf" z podpisem Hitlera sprzedany na aukcji

Egzemplarz jednego z pierwszych wydań "Mein Kampf", z podpisem Adolfa Hitlera, został sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. Anonimowy nabywca zaoferował 21 tys. funtów (24,4 tys. euro).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1k20sl

Datowana na 1925 rok książka nosi dedykację dla Georga Maurera, lokalnego działacza nazistowskiego, którego Hitler spotkał w więzieniu w Landsbergu. Przedstawiciel domu akcyjnego Mullocks zapowiadając licytację, opisywał egzemplarz jako "bardzo, bardzo rzadki".

Mullocks informował we wtorek, że oczekuje ceny do 20 tys. funtów (23 tys. euro) za to wydanie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1k20sl

ycipk-1k20sl
ycipk-1k20sl