ycipk-kt85zv
ycipk-kt85zv

Media: w Syrii uprowadzono pracowników Czerwonego Krzyża

Według syryjskich mediów państwowych w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii uzbrojeni napastnicy uprowadzili pracowników misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) po ostrzelaniu ich pojazdów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-kt85zv

Powołując się na władze lokalne, agencja SANA poinformowała, że napastnicy najpierw zablokowali drogę, którą jechali pracownicy Czerwonego Krzyża, uprowadzeni następnie w nieznane miejsce.

Pracowników misji MKCK w Syrii porwała "uzbrojona grupa terrorystyczna" - podała agencja, używając sformułowania, którym syryjskie władze reżimowe często określają rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Baszara el-Asada.

Więcej szczegółów nie podano. Agencji Reutera nie udało się potwierdzić też tego doniesienia w innych źródłach. Rosyjska agencja ITAR-TASS podała, powołując się na źródła w syryjskich służbach, że porwano trzech pracowników MKCK.

ycipk-kt85zv

Rzecznik MKCK w Genewie powiedział, że nie może ani potwierdzić, ani zaprzeczyć doniesieniu rosyjskich mediów o porwaniu trzech pracowników organizacji w prowincji Idlib. - Ustalamy fakty - powiedział Ewan Watson.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-kt85zv

ycipk-kt85zv
ycipk-kt85zv