Trwa ładowanie...

Media: podczas poszukiwań Madeleine McCann znaleziono kości

W Portugalii trwają poszukiwania śladów Madeleine McCann. Media donoszą, że policjanci od środy badają kanały ściekowe w pobliżu miejsca, w którym po raz ostatni widziano dziewczynkę. Brytyjski tabloid "Daily Star" twierdzi, że policja na przeszukiwanym terenie natknęła się na kości, które zostały zabrane na badania DNA.

Share
Media: podczas poszukiwań Madeleine McCann znaleziono kości
Źródło: PAP/EPA, fot: Luis Forra
d1niv6t

Poszukiwania w regionie Algarve, gdzie w 2007 r. zaginęła mała Brytyjka, trwają od poniedziałku. Teren jest dokładnie badany za pomocą specjalistycznego sprzętu. W akcji uczestniczą też psy policyjne, które przyleciały na miejsce z Wielkiej Brytanii.

Poszukiwania miały potrwać do piątku, ale zostały przedłużone o tydzień. Jak donoszą brytyjskie media, od środy uwaga policji skupia się na dole, który znaleziono ok. 300 metrów od hotelu, w którym zatrzymała się Madeleine z rodziną, a także na kanałach ściekowych.

Na przeszukiwanym terenie policja rozstawiła dwa białe namioty. Z jednego z nich policjanci wynieśli worki z materiałem, który miał trafić do laboratorium. "Daily Star" twierdzi, że w workach znajdowały się kości. Portugalska gazeta "Correio da Manha" utrzymuje, że mogły to być kości krów i świń. Policjanci nie odpowiadają na pytania obecnych na miejscu dziennikarzy.

d1niv6t

Podczas przeszukiwania terenu znaleziono także dziurę, która - zdaniem "The Guardian" - "przypominała grób". Po godzinnych badaniach stwierdzono jednak, że nie ma ona nic wspólnego z zaginięciem Madeleine McCann.

Wznowione poszukiwania

W poniedziałek rano duży niezagospodarowany teren w kurorcie Praia da Luz został zabezpieczony przez portugalskich funkcjonariuszy. Następnie na miejscu pojawili się oficerowie śledczy z Wielkiej Brytanii.

Obszar poszukiwań ma wielkość trzech boisk do piłki nożnej i jest porośnięty krzakami. W okolicy znajdują się liczne mieszkania i apartamenty turystyczne. Niedaleko mieszkała w 2007 roku Madeleine McCann z rodzicami.

W październiku 2013 roku portugalska policja podjęła decyzję o wznowieniu zamkniętego w 2008 roku śledztwa w sprawie zaginięcia dziewczynki. Dochodzenie w Portugalii toczy się równolegle z tym prowadzonym przez Brytyjczyków.

d1niv6t

14 października 2013 roku telewizja BBC wyemitowała nową policyjną rekonstrukcję zaginięcia Madeleine. Brytyjczycy rozpatrują obecnie kilka hipotez dotyczących motywów zaginięcia dziewczynki. Policja opracowała też dwa portrety pamięciowe mężczyzny, którego widziano niosącego na rękach dziecko wieczorem 3 maja 2007 roku.

Zaginięcie Madeleine

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 r. w portugalskim Algarve. Rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, twierdzą, że ich córka została uprowadzona wieczorem z hotelowego apartamentu podczas ich nieobecności. Przypuszczają, że mogła paść ofiarą międzynarodowej siatki pedofilskiej.

W połowie 2008 r. prokuratura w Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia małej Maddie z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody. Do zakończenia dochodzenia przyczyniła się decyzja portugalskiego wymiaru ścigania, który jesienią 2007 r. uznał rodziców zaginionej za podejrzanych. Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony mediów i władz Wielkiej Brytanii, a współpraca pomiędzy śledczymi z obu krajów znalazła się w impasie.

Źródło: "The Guardian", "Daily Star", BBC News, "Daily Mail", PAP

d1niv6t

Podziel się opinią

Share
d1niv6t
d1niv6t
Więcej tematów