Trwa ładowanie...
15-10-2014 12:51

Media: pedofil Roderick McDonald będzie przesłuchiwany w związku z zaginięciem Madeleine McCann

Skazany za pedofilię Roderick McDonald ma zostać deportowany z Malty do Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie będzie przesłuchiwany w związku z zaginięciem Madeleine McCann - informuje "Huffington Post".

Media: pedofil Roderick McDonald będzie przesłuchiwany w związku z zaginięciem Madeleine McCannŹródło: AFP, fot: Teri Blythe/Metropolitan Police Service
dkyvjrd
dkyvjrd

McDonald został skazany za molestowanie dziewczynki i zgodził się na ekstradycję do Wielkiej Brytanii, gdzie ma odbyć wyrok. Jak pisze "Huffington Post", po przybyciu będzie przesłuchany w związku z zaginięciem Madeleine McCann.

Według doniesień, 76-letni obecnie McDonald mieszkał w Algarve w Portugalii w 2007 r. Śledczy podejrzewają, że mógł być powiązany z siatką pedofilską, która miała tam działać w czasie, kiedy zaginęła Madeleine.

W 1989 r. McDonald został oskarżony o zgwałcenie ośmiolatki w Australii. Wyszedł z aresztu za kaucją i uciekł do Nowej Zelandii. Wydano za nim międzynarodowy list gończy, który doprowadził do aresztowania McDonalda w Algarve w 2010 r. Wtedy deportowano go do Australii. W więzieniu spędził pół roku, po czym wyjechał do Tajlandii, skąd został deportowany do Wielkiej Brytanii. W 2012 r. zamieszkał w Brighton, gdzie molestował dwie dziewczynki w wieku pięciu i siedmiu lat. Zmienił nazwisko i wyjechał z kraju, zanim zapadł wyrok w tej sprawie. Pod jego nieobecność skazano go na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

W Wielkiej Brytanii jest poszukiwany za ukrywanie się, a także za niepowiadomienie o zmianie nazwiska, adresu i wyjeździe za granicę.

dkyvjrd

Scotland Yard nie potwierdza, że będzie przesłuchiwać McDonalda w ramach śledztwa.

Zaginięcie Madeleine

Madeleine McCann zaginęła 3 maja 2007 r. w portugalskim Algarve. Rodzice Madeleine, Kate i Gerry McCann, twierdzą, że ich córka została uprowadzona wieczorem z hotelowego apartamentu podczas ich nieobecności. Przypuszczają, że mogła paść ofiarą międzynarodowej siatki pedofilskiej.

W połowie 2008 r. prokuratura w Portugalii umorzyła śledztwo w sprawie zaginięcia małej Maddie z możliwością wznowienia go, jeśli pojawią się nowe dowody. Do zakończenia dochodzenia przyczyniła się decyzja portugalskiego wymiaru ścigania, który jesienią 2007 r. uznał rodziców zaginionej za podejrzanych. Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony mediów i władz Wielkiej Brytanii, a współpraca pomiędzy śledczymi z obu krajów znalazła się w impasie.

W październiku 2013 roku portugalska policja podjęła decyzję o wznowieniu zamkniętego w 2008 roku śledztwa w sprawie zaginięcia dziewczynki. Dochodzenie w Portugalii toczy się równolegle z tym prowadzonym przez Brytyjczyków.

14 października 2013 roku telewizja BBC wyemitowała nową policyjną rekonstrukcję zaginięcia Madeleine. Brytyjczycy rozpatrują obecnie kilka hipotez dotyczących motywów zaginięcia dziewczynki. Policja opracowała też dwa portrety pamięciowe mężczyzny, którego widziano niosącego na rękach dziecko wieczorem 3 maja 2007 roku.

Źródła: "Huffington Post", "The Telegraph", PAP

dkyvjrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyvjrd
Więcej tematów